محصولات خارجی سازگاری سایزبندی با اقلیم‌ مختف ایران را ندارند / تفاوت 80 درصدی قیمت بین کالاهای خارجی و داخلی

85

رضا قاسمی مدیرعامل یک شرکت محصولات کمک درمانی، ارتوپدی و ورزشی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ گفت: امسال وارد دهمین سال فعالیت تولید شده‌ایم. تمام تلاش‌مان نیز رقابت با شرکت‌ها و تولیدکننده‌ها خارجی از جمله آمریکا و اروپا است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی محصولات تولیدی این شرکت را محصولات کمک درمانی، ارتوپدی و ورزشی مانند انواع گردنبندها، دستبندها، مچ‌بندها و قوزک‌بند‌ها نام برد و افزود: استفاده مناسب از محصولات ورزشی در کشور ما به درستی فرهنگ‌سازی نشده است و بسیاری از افراد پس از آسیب در ناحیه‌ای از بدن از آن‌ها استفاده می‌کنند.

قاسمی در همین خصوص افزود: ما در تلاش هستیم تا از طریق شعارها خود مردم را ترغیب به استفاده از این محصولات پیش از آسیب‌ها احتمالی کنیم و از این راه استفاده درست از این محصولات را فرهنگ‌سازی کنیم.

مدیر عامل این شرکتی تولیدی در خصوص مواد اولیه محصولات این شرکت گفت: تمامی این محصولات تولید داخل است، البته 60 درصد از مواد اولیه آن از کشور تایوان تامین می‌شود و همان موادی است که در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد، اما طراحی و ساخت آن در ایران انجام می‌شود.

وی در مورد موفقیت این محصولات در بازار فروش بیان کرد: با توجه به بالا بودن قیمت، بخش‌های مرفه در مراکز استان‌ها و شمال شهر تهران، بخش بزرگی از کشور و بیمارستان‌ها از محصولات ملی حمایت می‌کنند.

به گفته قاسمی حمایت بیشتر دولت به ویژه در بخش گمرک شرایط را بهتر می‌کند؛ از نظر کیفی نیز نه تنها محصولات این شرکت بلکه سایر محصولات ملی از سطح مناسبی برخوردار است.

به عقیده وی بسیاری از محصولات ایرانی حتی در برخی موارد از محصولات مشابه خارجی پیشتاز هستند، اما در فرهنگ ایرانی، محصولات خارجی به مذاق بسیاری افراد خوش‌تر می‌آید.

مدیر عامل این شرکت درباره عرضه و تقاضا محصولاتش در بازار داخلی گفت:متخصصان و پزشکان در این مورد بسیار تاثیرگذارند. از جمله متخصصان مرتبط با حوزه فعالیت ما متخصصان ارتوپد، زنان و زایمان و مغز و اعصاب هستند که یا به محصولات خارجی نگاه بهتری دارند یا به دلیل متقاعد کردن مریض به بهترین تجویز داده شده، محصولات خارجی را معرفی می‌کنند. مردم نیز در بسیاری موارد حاضر به خرید محصولی به غیر از محصول تجویز شده پزشک‌شان حتی در صورت تشابه نیستد. اگر در این زمینه فرهنگ‌سازی مناسب صورت گیرد این مشکلات رفع می‌‌شوند.

وی در همین خصوص نقش کمیپن‌ها را بسیار موثر دانست و افزود: حتی در شمال شهر تهران افراد از خریداری محصولات داخلی با کیفیت و مورد تایید استقبال می‌کنند.

مدیر عامل این شرکت درباره وضعیت صادرات محصولات‌شان عنوان کرد:در سال‌های ابتدایی کار به کشور انگلستان صادرات داشته‌ایم اما به دلیل شرایط پیش آمده برای سفارت بخشی از صادرات‌مان متوقف شده است.البته اکنون در حال برقراری مجدد این ارتباط هستیم. به طور معمول نیز به کشورها همسایه مانند عراق و افغانستان صادرات داریم و در تلاش برای برقراری صادرات با روسیه هسیتم.

قاسمی یادآور شد: حدود 70 تا 80 درصد تفاوت قیمت بین کالاهای خارجی و داخلی وجود دارد در حالیکه مواد یکسان است.با این تفاوت که محصولات خارجی سازگاری سایزبندی با اقلیم‌های مختف ایران را ندارند؛ اما شرکت ما این هماهنگ‌سازی‌ها را انجام داده است. از نظر کیفی تا جایی که بضاعت داخلی بوده از آن استفاده کرده و در غیر اینصورت از بازارهای خارجی به منظور کسب مواد اولیه واردات صورت گرفته است. با وجود کارایی و طراحی یکسان قیمت‌ها متفاوتند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.