توزیع هورمون حیوانی در باشگاه های بدنسازی/داشتن شکم شش تکه به چه قیمتی؟

49

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ یسنا به منش دبیر ستاد مرکزی داروها و سموم سازمان غذا و دارو گفت: یکی از مهمترین دسته داروهایی که در ورزشکاران سوء مصرف می شود استروئیدهای آنابولیزان هستند. این داروها را مشتقات هورمون‌ مردانه معرفی کردکه توسط متخصصین، در درمان کمبود هورمون مذکور  و یا در مشکلات خونی و …تجویز می شوند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به منش با اشاره به اینکه اخیرا مشاهده شده است که داروهای هورمونی دامی که در پرورش عضلات دام خصوصا اسب های مسابقه مورد مصرف دارد، از طریق افراد غیر مسئول و سودجو در میان جوانانی که در ورزش بدنسازی و پرورش اندام فعالیت می کنند توزیع می شود.

وی  ضمن بالا دانستن خطرات و عوارض  این داروها ی مذکور گفت با مصرف این دارو ها آسیبها  به دو برابر افزایش می یابد.

به منش در توضیح بیشتر گفت:  آز آنجا که در تولید داروهای دامی، بسیاری از الزاماتی که در تولید داروهای انسانی باید رعایت شود، وجود ندارد لذا تزریق داروی دامی احتمال وقوع مرگ را نیز به دنبال دارد.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه داروی دامی با مشخصات استفاده در حیوان تهیه و از طریق داروخانه های دامی و با نظر دامپزشک توزیع می شود تصریح کرد:  توزیع این دارو به روشهای دیگر همگی قاچاق محسوب می شود و همین امر خطرات مصرف این داروها را بیش از پیش خواهد کرد.

وی در پایان با ابراز تاسف از اینکه در مواردی، فرد مصرف کننده، با علم کامل به دامی بودن دارو و عوارض بالقوه مصرف آن، باز هم اصرار به مصرف داروی دامی  می کند نسبت به انجام چنین کارهای خطرناکی هشدار داد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.