وضع قوانین سخت گیرانه برای تعرفه گمرگ کالای خارجی

6

علی کرمانجانی، مدیر تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان در گفت‌و گو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ درباره حوزه فعالیت محصولات این شرکت گفت: حوزه فعالیت ما در بخش صنایع غذایی و لبنی و مصارف دامپزشکی و همچنین تولید مواد ضد عفونی بیمارستانی است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: بعضی از مواد اولیه مورد نیاز این محصولات در داخل تامین می شود و برخی دیگر را از کشورهای اروپایی و آسیایی وارد می‌کنیم؛ اما فرمالیسیون و دانش آن وابسته به شرکت است.

کرمانجانی، علت برتری محصولات داخلی خود را نسبت به محصولات وارداتی، رعایت بسیاری از استانداردهای لازم جهانی دانست و افزود: محصولات ما با محصولات وارداتی اروپایی و آمریکایی تفاوتی ندارد و از لحاظ اثربخشی معادل محصولات اروپایی هستند، همچنین از نظر قیمتی یک چهارم یا یک پنجم، نمونه وارداتی قیمت دارند؛ به همین دلیل برای خریداران به صرفه است.

وی تاکید کرد: مواد محصولاتمان، در مراکز آزمایشگاهی کنترل دارو وزارت بهداشت و سایر آزمایشگاه‌ها کشور مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و تایید شدند.

کرمانجانی، در خصوص صادرات محصولات این شرکت هم گفت: ما تنها شرکتی هستیم که از سال گذشته یک برند را به طور اختصاصی برای صادرات توسعه داده‌ ایم.

مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان ادامه داد: آبان ماه گذشته در نمایشگاهی در آلمان که بزرگترین نمایشگاه تجهیزات پزشکی در جهان است، به همراه یازده شرکت ایرانی غرفه برپا کردیم. پس از آن هم در بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه در شهر” دبی” امارات غرفه داشته‌ایم؛ در حال حاضر هم در حال مذاکره با چند شرکت برای صادرات محصولاتمان هستیم.

وی، عمده‌ترین مشکل تولید کننده‌های داخلی در بازار داخلی را قیمت پایین محصولات شرکت های خارجی دونست و افزود: در حال حاضر شرکت‌های خارجی به دلیل از دست دادن بازار فروش سابق خود در ایران، برای فروش محصولاتشان، آن‌ها را با قیمت‌ بسیار کمتر توسط نمایندگی‌هایشان در ایران به فروش می‌رسانند؛ در فرهنگ ما هم کالاهای خارجی به کیفیت برتر شهره دارد و به همین دلیل شاهد خرید محصولات خارجی هستیم.

کرمانجانی در پایان تاکید کرد: باید قوانین سخت گیرانه تری برای واردات کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل وجود دارد وضع شود؛ چرا که تعرفه این مواد بسیار پایین است.

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.