طبیب من

کد خبر: 4364
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۰:۵۶
معاون وزیر بهداشت گفت: ۲۷ هزار تخت بیمارستانی در کشور راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت در مراسم کلنگ زنی “مرکز جامع سلامت” دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۲هزار و ۷۰۰ واحد بهداشتی در کشور به بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: همچنین ۵هزار و ۷۰۰ واحد بهداشتی با وسعت دو میلیون متر مربع با اعتبار معادل ۴هزار میلیارد تومان در دست ساخت داریم.‌

وی ادامه داد: روش کار برای تامین این مراکز و واحدهای سلامت با مشارکت مردم اجرایی می‌شوند که بخشی از این اعتبارات توسط وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، استانداری‌ها و بخشی دیگر را خیرین پرداخت می‌کنند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: مشارکت مردم در امر ساخت بیمارستان و حوزه بهداشتی شتاب زیادی به فعالیت‌ها داده شد به گونه‌ای که در حوزه بهداشت معادل ۳۰ سال گذشته سرمایه گذاری و کار جدید انجام شده است.

وی ادامه داد: در ابتدای کار از روستاها شروع کردیم به گونه‌ای که اعتبارات برنامه پزشک خانواده روستایی قبلا  ۳۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در دولت تدبیر و امید به ۲هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان یعنی هشت برابر رسیده است.

این مسئول گفت: قبلا ۲هزار و ۴۰۰ پزشک در روستاها فعالیت می کردند که امروز تعداد آنها به ۶هزار و ۸۰۰ پزشک افزایش یافته و ۳۷۰ قلم دارو برای روستائیان وجود داشت که به ۴۶۵ قلم دارو افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در مدت ۳۵ سال، سه واکسن‌ تزریقی  وجود داشت اما در دولت یازدهم  یک واکسن جدید در کشور تولید شد، همچنین در این مدت پنج مکمل رایگان به مردم می‌دادیم که امروز دو مکمل جدید دیگر بین مردم توزیع شده است.

سیاری یادآور شد: در مدت سه سال اخیر موفق شدیم ۲۰ هزار واحد بهداشتی را تعمیر، تجهیز، بهبود استاندارد کنیم و اعتبار هزینه شده در این زمینه ۱۰۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: در لرستان به همت دکتر کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عملیات اجرایی  ۲۳۴ پروژه آغاز شده و ۳۲۰ نفر نیروی جدید در استان به کار گمارده شده است.

این مسئول گفت: در مجموع ۲۹ هزار فرصت شغلی برای مردم ایجاد کردیم و اعتبارات حوزه عمرانی ۳۵ برابر شده است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: از سال ۸۲ تا ۹۲ کل اعتبارات حوزه عمرانی بهداشت ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در این دولت فقط هزار میلیارد تومان خرج تعمیر و تجهیز شد و ۲هزار میلیارد تومان خرج ساخت و ۴ هزار میلیارد تومان دیگر در دست اقدام است.

سیاری تصریح کرد: در حوزه درمان نیز در مدت ۹۰ سال ۸۰ هزار تخت در ایران ساخته شده که در این دولت ۲۷ هزار تخت در کشور احداث شده که این افتخار دولت تدبیر و امید است.

انتهای پیام/