هشدار درباره بیماری که 75 درصد زنان آن را تجربه کردند

3

نسرین شبعیری، کارشناس مامایی در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ عفونت های ناحیه واژن را شایع ترین علت مراجعه زنان به متخصصان بیماری های زنان دانست و گفت: این بیماری در تمام سنین رایج بوده و شروع آن مختص به زمان خاصی نیست.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی تصریح کرد: واژن به صورت عادی دارای ترشحاتی است که در چهاردهمین روز پس از شروع سیکل قاعدگی، میزان آن افزایش می یابد. اما گاهی تحت تأثیر عواملی، PH محیطی واژن تغییر و این ترشحات افزایش پیدا می کنند؛ از جمله این عوامل می توان به استفاده از صابون، دیابت بارداری، عفونت، آنتی بیوتیک ها و حتی پاک کردن مجرای تناسلی توسط اسپری های مخصوص ناحیه تناسلی، استفاده از لباسهای تنگ، میکروب بدن همسر و استرس اشاره کرد.

شبعیری با بیان اینکه هفتاد و پنج درصد بانوان در طول زندگی خود، حداقل یک بار عفونت قارچی را تجربه کردند، تصریح کرد: این ترشحات اغلب بدبو، چرکی، کدر و حجیم بوده و باعث خارش و سوزش شدید واژن و التهاب ناحیه تناسلی می شوند و حتی علایم ادراری مانند سوزش و تکرر ادرار را در پی دارد.

وی به اهمیت توجه به عفونت های واژن اشاره کرد و گفت: انواعی از این عفونت ها در رحم و لوله ها اتفاق می افتد که در صورت عدم درمان منجر به چسبندگی لوله ها و در نهایت نازایی می شود.

این کارشناس مامایی ابراز داشت: این بیماری به ویژه در زنان باردار، دیابتی و بانوانی که ضعف سیستم ایمنی بدن دارند یا به طور مرتب داروهای کورتون دار مصرف می کنند، مشاهده می شود.

وی استفاده از آب ولرم و صابون بچه یا ژل بهداشتی بانوان را برای ضدعفونی و قارچ رحم موثر دانست وگفت: زنان از پوشیدن لباس های نامرغوب و پلاستیکی خودداری و درهنگام نزدیکی ازکاندوم استفاده کنند.

به گفته وی، زنان بهتر است لباس زیر را روزی ۲بار تعویض و از توالت های عمومی غیربهداشتی درصورت امکان اجتناب کنند.

شبعیری در پایان تاکید کرد: در صورت مشاهده علایم عفونت به متخصص مراجعه کرده و پس از معاینه و با نظر پزشک یا ماما دارو مصرف و از خود درمانی اجتناب کنند. درمان این بیماری ساده است، اما در صورت مزمن شدن، درمان آن مشکل خواهد بود.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.