طبیب من

کد خبر: 4459
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۱ام خرداد ۱۳۹۶ , ۱۰:۴۳
مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص، در آستانه ماه مبارک رمضان از کنترل و بازرسی مستمر بهداشت محیطی از مراکز طبخ و عرضه مواد غذایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از وبدا سید رضا غلامی مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص وزارت بهداشت با اشاره به برنامه های سلامت در ماه مبارک رمضان گفت: کنترل و بازرسی مستمر از مراکز طبخ و عرضه شیرینی های سنتی و مراکز طبخ و عرضه و فروش آش و حلیم و مواد غذایی مشابه و همچنین رستوران ها و فست فودها از جمله برنامه های بهداشت محیط سراسر کشور است.

وی با بیان اینکه عوامل محیطی در بازرسی ها با تجهیزات پرتابل سنجش می شود ،افزود: بازرسی بهداشتی به صورت مشترک با دستگاه ها و سازمان های مرتبط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه های مرتبط مانند اتحادیه آش و حلیم، رستوران داران و چلوکبابی ها و کبابی ها، قنادی و شیرینی فروشی ها صورت می گیرد.

غلامی اظهار داشت: در همه اماکن عمومی و مراکز ،کنترل دخانیات مورد بازرسی قرار می گیرد و بازرسی بهداشتی از سامانه های آبرسانی نیز انجام می شود.

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص وزارت بهداشت افزود: کنترل و بازرسی بهداشت محیطی محل های برگزای مراسم افطار و سحر دهی به ویژه برای شب های قدر با دقت و تاکید صورت می گیرد.

 

انتهای پیام/