کنترل و بازرسی مستمر مراکز طبخ و عرضه مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان

42

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از وبدا سید رضا غلامی مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص وزارت بهداشت با اشاره به برنامه های سلامت در ماه مبارک رمضان گفت: کنترل و بازرسی مستمر از مراکز طبخ و عرضه شیرینی های سنتی و مراکز طبخ و عرضه و فروش آش و حلیم و مواد غذایی مشابه و همچنین رستوران ها و فست فودها از جمله برنامه های بهداشت محیط سراسر کشور است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با بیان اینکه عوامل محیطی در بازرسی ها با تجهیزات پرتابل سنجش می شود ،افزود: بازرسی بهداشتی به صورت مشترک با دستگاه ها و سازمان های مرتبط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه های مرتبط مانند اتحادیه آش و حلیم، رستوران داران و چلوکبابی ها و کبابی ها، قنادی و شیرینی فروشی ها صورت می گیرد.

غلامی اظهار داشت: در همه اماکن عمومی و مراکز ،کنترل دخانیات مورد بازرسی قرار می گیرد و بازرسی بهداشتی از سامانه های آبرسانی نیز انجام می شود.

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص وزارت بهداشت افزود: کنترل و بازرسی بهداشت محیطی محل های برگزای مراسم افطار و سحر دهی به ویژه برای شب های قدر با دقت و تاکید صورت می گیرد.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.