دندان هایتان را در خانه لمینت کنید!

18

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ سوابق نشان می دهد که کنجد در بخش هایی از هند در حدود هزار و 600 سال قبل از میلاد کشت شده، ازآنجا به مصر برده شد و در موارد دارویی و برای پخت و پز به تدریج در سراسر اروپا گسترش یافته است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

۷۵ درصد دانه کنجد را چربی و پروتئین و ۲۵ درصد آن را موادمعدنی، کربوهیدرات ها و فیبر تشکیل می دهد. این دانه همچنین دارای انواع ویتامین‌ ها و مواد معدنی نظیر کلسیم، منیزیم، روی، مس و فسفر است. کنجد در حال حاضر در بسیاری از مناطق گرمسیری، نیمه گرمسیری و مناطق جنوبی معتدل جهان یافت می شود.

کنجد در درجه اول توسط کشاورزان کوچک در کشورهای در حال توسعه در مناطق جنوبی رشد کرده است.

کنجد و تاثیر آن در سلامتی

به لطف مطالعات اخیر و بررسی مواد مغذی گیاهی، با وجود اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان های موجود در کنجد،در حال حاضر می دانیم که دانه کنجد و روغن کنجد دارای فعالیت «فیتواستروژن» و موثر در کاهش کلسترول است.دانه کنجد بالاترین رتبه در فیتواسترولها (کاهنده کلسترول) را در میان تمام آجیل ها، دانه ها،حبوبات و غلات دارد.

فیتواسترولها،استرول هایی شبیه به کلسترول با ساختارگیاهی هستند که جذب کلسترول را در روده کاهش می دهند. محققان به بیماران قلبی،به خصوص کسانی که دچار کلسترول بالا و گرفتگی عروق هستند،توصیه می‌کنند به جای استفاده از کره در وعده صبحانه یا عصرانه،مقداری کنجد خام را آسیاب و از آن برای طعم دادن به لقمه نان و پنیرشان استفاده کنند.

البته روغن کنجد هم خواص مشابه ای دارد،بنابراین بیماران قلبی می‌توانند در صورت تمایل از این روغن برای پخت‌وپز یا طعم دادن به سالاد استفاده کنند. کنجد یک منبع فوق العاده از فیبر محسوب می شود. در خصوص نقش فیبر در بدن و خواص غذاهای دارای فیبر باید خاطر نشان کرد که این مواد غذایی خطر ابتلا به سرطان کولون (یا سرطان روده بزرگ) و سرطان پوست را کاهش داده، اشتها را کنترل کرده و حس سیری طولانی مدتی در انسان ایجاد می‌ کند.

تحقیقات نشان می دهد که کنجد عملکرد مثبتی بر تولید هورمون های جنسی به دلیل سوخت و ساز بهتر بدن با اسیدهای چرب دارد. به ویژه در زنان یائسه و مردانی با مشکلات جنسی،قدرت باروری را افزایش می دهد.

کنجد سبوس دار سرشار از آهن است. هر یک از سلول‌های بدن ما حاوی آهن بوده و وجود این ماده‌ی معدنی برای حمل اکسیژن مورد نیاز سلول‌ها و برای ساخت گلبول‌های قرمز خون لازم و ضروری است.

باید بدانید آهن همچنین در ساخت سلول‌های جدید، هورمون‌ها و ناقل‌های عصبی نقش دارد. این دانه‌ها برای گیاهخواران که از گوشت استفاده نمی‌کنند منبع خوبی برای جذب این ماده‌ی معدنی محسوب می‌شود.

دندانهایی سالم و سفید با کنجد

یکی از مزایای برجسته دانه و روغن کنجد حول محور از بین بردن پلاک دندان و تقویت بهداشت دهان و دندان می چرخد. به وسیله گرداندن روغن کنجد در دهان خود، سلامت دهان و دندان خود را تقویت کرده و حتی از سفید شدن دندانهای خود اطمینان حاصل کنید.

یک مطالعه جدید ثابت کرده،که غرغره کردن با روغن کنجد به کاهش میزان استرپتوکوک در پلاک دندان و بزاق دهان کمک کرده و در نتیجه بهداشت دهان و دندان را فراهم می کند.

منبع:
Naturalsociety
Draxe
Mdidea

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.