طبیب من

کد خبر: 4501
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۱ام خرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۵۲
رئیس کمیته علمی انجمن MS ایران به جرئیاتی از مشکلات این بیماری در کشور که بیشتر در سنین جوانی رخ می‌دهد، اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ محمد رضا معتمد رئیس کمیته علمی انجمن MS ایران اظهار داشت: اهمیت بیماری «ام.اس» به این علت است که قشر جوان بیشتر با آن درگیر هستند و در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال بروز می‌کند. این بیماری کاملا ناگهانی رخ داده و شوک بسیاری به فرد و خانواده آن وارد می‌کند.

متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب ادامه داد: کمیته علمی انجمن «ام.اس» در بیش از بیست سال گذشته با هدف آموزش به بیماران، فعالیت کرده و بیمارانی که برای نخستین بار دچار «ام.اس» شدند توسط پزشکان مربوطه آموزش داده می‌شوند.

رئیس کمیته علمی انجمن MS ایران تصریح کرد: همچنین این کمیته علمی جلسات فصلی شامل آخرین روش‌های جدید علمی «ام.اس» را به پزشکان و متخصص مربوطه ارائه می دهد.

معتمد بیان داشت: هم‌اکنون شیوع بیماری «ام.اس» در ایران بالغ بر ۱۲۰ نفر به ازای هر یکصد هزار نفر است که متاسفانه مطالعات دقیقی برای علت این شیوع وجود ندارد ولی نسبت به خاورمیانه آمار «ام.اس» در کشورمان بالا است. نسبت به جهان نیز آمار «ام.اس» در ایران رو به افزایش است در حالیکه نباید آمار ما به این اندازه زیاد باشد.

وی ادامه داد: درمان بیماری «ام.اس» در ایران از نظر دارو در دسترس بوده و سیستم‌های بیمه‌ای هزینه ها را در سالهای اخیر تحت پوشش قرار دادند. با کمبود داروها زیاد مشکل نداریم ولی برخی داروها را باید بیمه‌ها تحت پوشش قرار دهند.

انتهای پیام/