بیماری‌‌ که به جان جوان‌های ایرانی افتاده است

66

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ محمد رضا معتمد رئیس کمیته علمی انجمن MS ایران اظهار داشت: اهمیت بیماری «ام.اس» به این علت است که قشر جوان بیشتر با آن درگیر هستند و در سنین 20 تا 40 سال بروز می‌کند. این بیماری کاملا ناگهانی رخ داده و شوک بسیاری به فرد و خانواده آن وارد می‌کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب ادامه داد: کمیته علمی انجمن «ام.اس» در بیش از بیست سال گذشته با هدف آموزش به بیماران، فعالیت کرده و بیمارانی که برای نخستین بار دچار «ام.اس» شدند توسط پزشکان مربوطه آموزش داده می‌شوند.

رئیس کمیته علمی انجمن MS ایران تصریح کرد: همچنین این کمیته علمی جلسات فصلی شامل آخرین روش‌های جدید علمی «ام.اس» را به پزشکان و متخصص مربوطه ارائه می دهد.

معتمد بیان داشت: هم‌اکنون شیوع بیماری «ام.اس» در ایران بالغ بر 120 نفر به ازای هر یکصد هزار نفر است که متاسفانه مطالعات دقیقی برای علت این شیوع وجود ندارد ولی نسبت به خاورمیانه آمار «ام.اس» در کشورمان بالا است. نسبت به جهان نیز آمار «ام.اس» در ایران رو به افزایش است در حالیکه نباید آمار ما به این اندازه زیاد باشد.

وی ادامه داد: درمان بیماری «ام.اس» در ایران از نظر دارو در دسترس بوده و سیستم‌های بیمه‌ای هزینه ها را در سالهای اخیر تحت پوشش قرار دادند. با کمبود داروها زیاد مشکل نداریم ولی برخی داروها را باید بیمه‌ها تحت پوشش قرار دهند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.