طبیب من

کد خبر: 4509
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۲ام خرداد ۱۳۹۶ , ۱۰:۴۷
مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: بسیاری از فرآورده ها و داروهای گیاهی اکنون خارج از داروخانه به صورت غیرمجاز به فروش می رسند درحالیکه این فرآورده ها باید در داروخانه های گیاهی به فروش برسند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایرنا، امیر حسین جمشیدی مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: طرحی برای ایجاد داروخانه گیاهی داشتیم که آیین نامه آن مصوب شده اما هنوز اجرایی نشده است.

وی عنوان کرد: باید ضوابط داروخانه های گیاهی تهیه شود تا این کار اجرایی شود اما به هرحال طرح های خوبی در این زمینه وجود دارد.

وی در خصوص انتقاد برخی داروسازان به طرح داروخانه های گیاهی، گفت: داروسازان انتقاد دارند چون فکر می کنند یک فضای موازی برای فعالیت آنها ایجاد می شود درصورتیکه اینطور نیست. داروخانه گیاهی، یک فضای دیگری است و بازار بزرگ تری برای عرضه این داروها ایجاد می کند.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تصریح کرد: فروش فرآورده های گیاهی در داروخانه های گیاهی موافقان و مخالفانی دارد.

جمشیدی افزود: به طور میانگین رشد خوبی در فرآورده های گیاهی دارای مجوز داشته ایم و این نوید را به ما می دهد که با دید علمی به این قضیه نگاه کنیم اما هدف ما فقط افزایش مصرف نیست بلکه مصرف منطقی، مد نظر است و باید مصرف منطقی فرآورده های گیاهی زیاد شود.

 

انتهای پیام/