مصادیق قاچاق کالاهای سلامت را بشناسید

63

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ شهریار اسلامی‌تبار مدیر کل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تصور عمومی از قاچاق یک باند مخوف است که با یارگیری از افراد خشن و انجام کارهای هنجارشکنانه عجیب و غریب اقدام به واردات کالاهای ممنوعه‌ای مثل مواد مخدر و اسلحه یا خرید و فروش اعضا بدن و انسان می‌کنند، گفت: در برخی موارد  کوچک‌ترین ناآگاهی‌ها یا سهل‌گیری در ورود و خروج بی‌ضابطه  فراورده‌های سلامتی مثل دارو، مکمل، ملزومات و تجهیزات پزشکی، فراورده‌های غذایی و آرایشی و بهداشتی در یک چمدان کوچک می‌تواند به عنوان مصداق کالای قاچاق برای افراد دردسر آفرین باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

اسلامی‌تبار با اشاره به ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قانون صراحتا بیان می‌کند که هر شخص حقیقی یا حقوقی که اقدام به واردات و صادرات دارو، مکمل، ملزومات و تجهیزات پزشکی بدون انجام تشریفات قانونی کند، به مجازات کالاهای قاچاق محکوم می‌شود. مجازاتش هم ذیل موضوع قاچاق کالاهای ممنوع که مشخص و بنا بر ماده ۲۲ قانون مذکور با توجه به ارزش کالا به تشخیص قاضی شامل جزای نقدی و حبس است.

وی با تاکید بر اینکه نگهداری و حمل کالاهای قاچاق نیز احکامی مشابه ارتکاب به قاچاق دارد، تصریح کرد: ممکن است عده‌ای در مسافرت‌های خود از سر ناآگاهی یا تساهل یا حتی تغافل فرآورده‌هایی را که مشمول کالاهای قاچاق است، خریداری و با خود به کشور بیاورند. لذا توصیه اکید ما این است که قبل از تهیه محصولات اینچنینی و مقدار حمل مجاز، ممنوعیت ورود و بطور کل از جزئیات قانونی آن کسب اطلاع کنند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.