این عادت‌های اشتباه پوست را پیر و چروکیده می‌کند/کاکائو؛ اکسیر جوانی صورت

112

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ برای حفظ زیبایی به خصوص داشتن پوستی زیبا تغییر سبک زندگی و رعایت رژیم غذایی مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

اگر از چین و چروک و احساس پیر شدن واهمه دارید، در این مطلب با ما همراه باشید.

**به پشت بخوابید و چین و چروک پوست را اتو کنید!

افراد معمولا عادت دارند با حالت های متفاوتی بخوابند اما یکی از بهترین حالت های خوابیدن که باعث محافظت پوست و کاهش چین و چروک می شود، به پشت خوابیدن است. در واقع هنگامی که به روی صورت می خوابید موقع بیدار شدن شاهد خطوطی روی پوستتان هستید که ساعت ها روی پوست مانده و به هیچ طریقی نمی توانید آن ها را صاف کنید.

**هنگام مطالعه چشمانتان را به حالت نیمه‌باز قرار ندهید

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به مطالعه دارید سعی کنید علاوه بر چشم ها مراقب ماهیچه های صورت خود نیز باشید و چشمان خود را هنگام مطالعه کاملا باز نگه دارید. چشم نیمه‌باز (حالتی که معمولا هنگام متمرکز شدن روی شیء خاصی یا فکر کردن درباره یک مسئله ایجاد می‌شود) باعث چین و چروک گوشه چشم ها می شود. لذا برای ترک این عادت بهتر است از عینک مطالعه استفاده کنید.

**صورتتان را بیش از حد تمیز نکنید

برخلاف تصور عموم، شستشوی بیش اندازه صورت هرچند باعث تمیزی آن می شود، اما تاثیرات منفی نیز به همراه دارد. شستشوی مداوم یکی از عوامل تشدیدکننده چین و چروک است؛ زیرا آب چربی های طبیعی و رطوبت پوست را از بین می برد. برای رفع این مشکل می توانید به جای آب از ژل ها یا کرم های آنتی باکتریال استفاده کنید.

**با این ماده غذایی به پوستتان قوت ببخشید

سویا یکی از غلات مفیدی است که باعث تقویت ظاهر پوست و از بین رفتن چین و چروک می شود. مطالعات نشان می دهد که سویا بهترین مکمل غذایی برای پوست است و خوردن آن پوست صورت را در برابر آسیب های نور خورشید حفظ می کند. علاوه بر آن، سویا برای یکدست کردن پوست و سفت شدن آن بسیار مفید است.

**نوشیدنی ضدچروک!

تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدنی‌های حاوی کاکائو به دلیل داشتن آنتی اکسیدان سرشار، پوست را در برابر اشعه خورشید محافظت کرده، جریان خون را به سمت سلول های پوست بالا برده و با رطوبت بخشیدن به پوست باعث نرمی و صافی آن می‌شود.

منبع: WebMD

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.