گروگانگیری اجساد در بیمارستان ها پیش از طرح تحول سلامت / حضور شبانه روزی پزشکان متخصص در مراکز درمانی

81

حیدر علی عابدی نماینده مردم  اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ با اشاره به نقاط مثبت طرح تحول نظام سلامت، اظهار داشت: مهم ترین نقاط مثبت طرح نظام سلامت، این است که هزینه های پرداختی درمان، توسط مردم کم شده است و این موضوع کمک بزرگی به اقتصاد آنها خواهد کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: قبل از اجرایی شدن طرح تحول سلامت، خانواده هایی که دارای شخص بیمار بودند؛ به علت پرداخت هزینه های سرسام آور دارو و درمان، روز به روز فقیرتر می شدند و سفره آنها کوچک تر می شد.

نماینده مردم  اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: قبل از سال 92 مشاهده می کردیم که در برخی از بیمارستان ها جسد افراد را به خانواده او تحویل نمی دادند تا اینکه هزینه بیمارستان را تسویه کنند ولی خوشبختانه پس ار اجرای طرح تحول نظام سلامت، شاهد اینگونه گروگان گیری ها در بیمارستان ها نیستیم.

عابدی در پاسخ به این پرسش که طرح تحول نظام سلامت چه ضعف هایی دارد، اظهار داشت: این طرح دارای نقاط ضعفی است و امیدواریم که در دولت دوازدهم برای رفع نقاط ضعف آن برنامه ریزی های خوبی صورت بگیرد.

وی در ادامه افزود: برای بیمارانی که نیاز به خدماتی همچون اندوسکوپی، سی تی اسکن و آنژیوگرافی دارند برنامه ریزی خاصی صورت نگرفته و بابت عرضه این خدمات که به بیمار هزینه های زیادی از او گرفته می شود و نیاز است که در این خصوص برنامه ریزی های صورت بگیرد.

ورشکستگی بیمه ها ربطی به طرح تحول نظام سلامت ندارد

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح تحول نظام سلامت موجب ورشکستگی بیمه ها شده است یا خیر، گفت: من بارها این موضوع را گفته ام که طرح تحول نظام سلامت موجب ورشکستگی بیمه ها نشده است.

وی افزود: بیمه ها به دلیل اینکه دارای مدیریتی قوی نیستند دچار مشکل شده اند و با بکار گیری برنامه ها و تدابیر کارساز می توانند از این اوضاع نجات پیدا کنند.

عابدی با اشاره به اینکه مهم ترین ویژگی طرح تحول نظام سلامت، موجب کم توجهی رسانه ها و جامعه قرار گرفته است، گفت: مهم ترین ویژگی طرح تحول نظام سلامت که مورد بی مهری قرار گرفته این است که بیمارستان ها و مراکز درمانی، در تمام ساعات شبانه روز دارای پزشک مقیم متخصص هستند.

وی افزود: در قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، پزشکان متخصص تا ساعت یک بعداز ظهر در بیمارستان ها و مراکز درمانی حضور داشته و پس از آن هیچ پزشک متخصصی در بیمارستان ها دیده نمی شد. اگر بیماری در ساعات بعد از ظهر و شب به بیمارستان مراجعه می کرد باید تا صبح روز بعد صبر می کرد تا مورد معاینه پزشک متخصص قرار بگیرد.

عابدی تصریح کرد: در حال حاضر در بیمارستان ها و مراکز درمانی شاهد این مشکل نیستیم؛ زیرا ساعات حضور پزشکان متخصص افزایش پیدا کرده و پس از آن هم پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان ها و مراکز درمانی حضور دارند و به عبارتی در تمام ساعات شبانه روز شاهد حضور  پزشکان متخصص در اماکن درمانی هستیم.

 

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.