ضرورت بین‌المللی شدن کنگره فیزیوتراپی / در حق فیزیوتراپیست ها کوتاهی شده است

64

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ محمدعلی محسنی بندپی رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران در حاشیه نخستین کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران با اشاره به پیشرفت های علم فیزیوتراپی گفت: فیزیوتراپی ایران پا به پای دیگر رشته های پزشکی پیشرفت داشته، نظام سلامت به وجود فیزیوتراپیست ها نیازمند بوده و نقش آنان بی بدیل و بی نظیر است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

محمدعلی محسنی بندپی در ادامه افزود: در دولت تدبیر و امید نیاز است تدبیری نو در رشته فیزیوتراپی اندیشیده شود تا مشکلات این قشر برطرف شود.

در ادامه حاشیه این کنگره دبیر علمی کنگره گفت: ضرورت بین المللی شدن این کنگره وجود دارد.

ارسال بیش از 300 مقاله به کنگره فیزیوتراپی

غلامرضا نوروزی در این خصوص گغت: فیزیوتراپی در جهان در حال پیشرفت است و نیاز است که ما هم به پیشرفت دست پیدا کنیم. خوشبختانه پتانسیل آن در داخل کشور وجود دارد و اساتید ما باید بتوانند با اساتید دنیا ارتباط برقرار کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: به دبیرخانه کنگره 382 مقاله ارسال شده است.

وی افزود: رویکرد ما وسیع شده و فیزیوتراپی تخصصی شده و نیاز است که به صورت جدی به فیزیوتراپی توجه داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: پیام ما در این کنگره این است که فیزیوتراپی بحث صنفی است و اعتقاد داریم که زمان 4 سال برای تربیت یک فیزیوتراپیست لازم نیست و چون این رشته بسیار تخصصی شده است نیاز است که دو سال دیگر به دوره آموزشی آن افزوده شود.

حق فیزیوتراپیست ها باید داده شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حاشیه این کنگره گفت: در دیداری که چند وقت پیش مقامات ارشد سپاه با مقام معظم رهبری داشتند از جامعه پزشکی و جامعه فیزیوتراپیست ایران تقدیر و قدردانی شده است و این نشان از این دارد که جامعه پزشکی ما عملکرد خوبی داشته است.

علیرضا نوبخت حقیقی در این خصوص گفت: حق دادنی است و کسی که اخلاق و فرهنگ و انصاف داشته باشد باید حق را به حق دار بدهد. کسانی که خواهان این هستند که در حق جامعه فیزیوتراپییست کوتاهی شده است باید حق آنها داده شود.

وی در ادامه افزود: در تاریخ 30 تیرماه سال جاری انتخابات سازمان نظام پزشکی برگزار می شود و از ریاست انجمن فیزیوتراپی ایران خواهانم که از سراسر کشور نماینده های خود را در هیئت نظارت انتخابات برگزینند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: امیدوارم این کنگره دستاورد مهمی برای ایران و جهان داشته باشد. مهمترین وظیفه این کنگره تربیت نیروهای جدید است.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.