مصرف این خوراکی برای کودکان زیر یک سال ممنوع است!

33

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ خوراندن آبمیوه های قندی سبب بروز افزایش وزن و پوسیدگی دندان های کودکان می شود و والدین حتی الامکان باید از خرید آبمیوه های صنعتی که حاوی قند بالا و فیبر پایینی هستند خودداری کنند.
ملوین رئیس بخش بیماری های التهابی کودکان دانشگاه کالیفرنیا می گوید: برخی از انواع آبمیوه ها به طور طبیعی سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌ها همچون ویتامین C و پتاسیم هستند اما حاوی مقدار زیادی مواد قندی بوده و مقدار دیگر انواع مواد مغذی همچون فیبر خوراکی نیز در آنها پایین است.
وی ادامه می دهد: مصرف آبمیوه در کودکان بین یک تا سه سال نباید بیشتر از یک چهارم لیوان در روز باشد و کودکان بین چهار تا شش سال نیز نباید بیشتر از سه چهارم لیوان آبمیوه در طول روز مصرف کنند.
بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهد، آبمیوه یکی از عاملان اصلی پوسیدگی دندان در کودکان است و با خطر ابتلا به چاقی در دوران کودکی ارتباط دارد.
گفتنی است، والدین باید در نظر داشته باشند تا قبل از یک سالگی فرزندشان را تنها با شیر مادر و غذاهای کمکی تغذیه کنند و در کودکان یک سال به بالا نیز شیر پر چرب را جایگزین آبمیوه های قندی و پرکالری کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

منبع: Livescience

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.