طبیب من

کد خبر: 4700
تاریخ انتشار: ۲۶ام خرداد ۱۳۹۶ , ۱۸:۴۹
قابل توجه خانم ها؛
اگر به سن 40 سالگی نزدیک می‌شوید، باید برای افزایش سلامتی تان کمی رژیم غذایی تان را تغییر بدهید.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در اوایل ۴۰ سالگی متابولیسم بدن روند کاهشی در پیش می گیرد و با کاهش سوخت و ساز بدن، ۳۰۰ کالری کمتر در روز به نسبت ۲۰ سال قبلتان می سوزانید.

با توجه به تحقیق شورای ورزش آمریکا، افت سطح استروژن در دوران یائسگی در خانم ها می تواند حساسیت به انسولین را کاهش دهد در نتیجه برای بدن کنترل میزان قند خون سخت تر می شود.

در ادامه مطلب تغییراتی که در بدن و اشتهای خانم ها به وجود می آید را بررسی کرده و توصیه های لازم را ارائه می دهیم.

۱-کمتر بخورید

مهم نیست که شما مرغ کبابی، برنج قهوه ای، و کلم بروکلی می خورید، اگر شما درست و کم بخورید، چاق نمی شوید.به طور کلی زنان ۲ هزار کالری در روز باید مصرف کنند.توصیه میشود افراد در شروع ۴۰سالگی کاهش ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری مورد نیازشان را در دستور کار قرار دهند.

۲-متابولیسم بدن تان را جدی بگیرید

غذا نخوردن سر وقت باعث ایجاد اختلال در سوخت و ساز بدن می شود و  از دست دادن یک وعده غذایی شانس کاهش قند خون خود را افزایش خواهد داد درنتیجه به هنگام گرسنگی برای بدست آوردن سریع انرژی به کربوهیدرات شیرین روی می آورید.

۳-از بشقاب سبزیجات غافل نشوید

گنجاندن میوه و سبزیجات در رژیمغذایی بعد از ۴۰ سالگی برای خانم ها ضروری است زیرا به متعادل شدن وزن بسیار کمک می کند.مصرف فیبر و ویتامین های طبیعی در دوران میانسالی باعث چربی سوزی می شود.
منبع: prevention

انتهای پیام/