با رعایت این نکات سلامتی‌تان را بعد از 40 سالگی تضمین کنید

30

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در اوایل 40 سالگی متابولیسم بدن روند کاهشی در پیش می گیرد و با کاهش سوخت و ساز بدن، 300 کالری کمتر در روز به نسبت 20 سال قبلتان می سوزانید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

با توجه به تحقیق شورای ورزش آمریکا، افت سطح استروژن در دوران یائسگی در خانم ها می تواند حساسیت به انسولین را کاهش دهد در نتیجه برای بدن کنترل میزان قند خون سخت تر می شود.

در ادامه مطلب تغییراتی که در بدن و اشتهای خانم ها به وجود می آید را بررسی کرده و توصیه های لازم را ارائه می دهیم.

1-کمتر بخورید

مهم نیست که شما مرغ کبابی، برنج قهوه ای، و کلم بروکلی می خورید، اگر شما درست و کم بخورید، چاق نمی شوید.به طور کلی زنان 2 هزار کالری در روز باید مصرف کنند.توصیه میشود افراد در شروع 40سالگی کاهش 400 تا 500 کالری مورد نیازشان را در دستور کار قرار دهند.

2-متابولیسم بدن تان را جدی بگیرید

غذا نخوردن سر وقت باعث ایجاد اختلال در سوخت و ساز بدن می شود و  از دست دادن یک وعده غذایی شانس کاهش قند خون خود را افزایش خواهد داد درنتیجه به هنگام گرسنگی برای بدست آوردن سریع انرژی به کربوهیدرات شیرین روی می آورید.

3-از بشقاب سبزیجات غافل نشوید

گنجاندن میوه و سبزیجات در رژیمغذایی بعد از 40 سالگی برای خانم ها ضروری است زیرا به متعادل شدن وزن بسیار کمک می کند.مصرف فیبر و ویتامین های طبیعی در دوران میانسالی باعث چربی سوزی می شود.
منبع: prevention

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.