سالانه چندده نفر از بیماری «تب‌کریمه» می‌میرند که مشکل خاصی نیست! / مردم نگران نباشند

74

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در نشست خبری در خصوص اعتبار بخشی ملی بیمارستان‌های کشور اظهار کرد: یکی از اهداف طرح تحول سلامت بهبود کیفیت خدمات بیمارستان‌ها و اعتبار بخشی به منظور استاندارد سازی خدمات بود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: اعتبار بخشی از یک دهه پیش آغاز شده است و در چند وقت گذشته خوشبختانه 900 بیمارستان کشور بر اساس 900 سنجه توسط 300 ارزیاب ملی اعتبارسنجي شدند.

حریرچی افزود: برای اجرای نسب نوین اعتباراتی 7 فاز شروع شد، استاندارد جدید طراحی شد، این استانداردها با کمک 100 صاحبنظر تدوین، با کمک 400 کارشناس نحوه استقرار این استاندارد ها تعیین و به همه بیمارستانها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در 10 قطب کشوری برای همه مدیران بیمارستان کارگاه آموزشی برقرار شد، همچنین برای اینکه ارزیاب خبره داشته باشیم 3هزار نفر در آزمون ارزیاب شرکت کردند و 300 نفر انتخاب شدند. همچنین، در دوره آموزشی نحوه اعتبار بخشی، سامانه الکترونیکی طراحی و اجرا شد.

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: از 2 بهمن سال گذشته روند اعتبار بخشی آغاز و خرداد امسال تمام شد. توجه به ایمنی بیماران، کاهش خطای پزشکی، ایمنی بیمارستان، توجه به هتلینگ، حقوق بیماران در اعتبار بخشی مورد توجه قرار می‌گیرد.

حریرچی گفت: بحث سبز شدن بیمارستان طرحی است که بر اساس آن بیمارستان‌هایی که به محیط زیست اهمیت دهند و پسماند آنها محیط را آلوده نکند امتیاز می‌گیرند.

وی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو بیان کرد: در خصوص تب کریمه کنگو، اطمینان می‌دهیم که نگران نباشید زیرا نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجه داشتیم. در خصوص موارد اخیر هم که ناشی از بی احتیاطی در کشتارگاه بوده، تمام نفرات در این کشتارگاه درمان شدند. هر ساله چند ده نفر بر اثر این بیماری جان خودشان را از دست می‌دهند که مشکل خاصی نیست.

حریرچی افزود: مردم گوشت را از مراکز بهداشتی تهیه کنند، حتی اگر گوشت آلوده شده باشد، با روش نگهداری شناسایی و عامل بیماری از بین می‌رود. مردم گوشت تازه را به خوبی نگهداری کنند.

وی در خصوص موارد انتقال این بیماری گفت: گزش کنه، آلودگی و ترشحات خونی روی حیوان یا از فرد مبتلا، موارد انتقال هستند. ابتلا به این بیماری در اواخر بهار و اوایل تابستان مشاهده می‌شود.

سخنگوی وزیر بهداشت گفت: 30 درصد موارد مرگ و میر ناشی از تب کریمه کنگو در جهان مشاهده می شود که در کشور ما این آمار به 15 درصد هم می رسد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.