بی‌خوابی چه بلایی بر سر بدنتان می آورد؟/ارتباط مستقیم «جوش صورت» با «خواب»

45

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ هر فرد در زندگی خود به ۷ تا ۸ ساعت خواب در هر شبانه روز نیاز دارد. این میزان استراحت، نه تنها برای جسم بلکه برای سلامت روان انسان ها ضروری است و کم خوابی تاثیرات منفی و مخربی روی ذهن و جسم دارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

خواب می تواند با جوش های صورت مبارزه کند

یکی از مشکلات پوستی که اکثر خانم ها و آقایان جوان با آن درگیر هستند جوش های ریز و درشت بر روی صورت است. عواملی مختلفی باعث ایجاد این جوش ها می شوند که بی خوابی هم جز همین عوامل است.

مطالعات جدید نشان می دهد رابطه مهمی بین بی خوابی و جوش صورت وجود دارد به این دلیل که خواب باعث کنترل و تنظیم هورمون ها در بدن می شود و عدم خواب کافی باعث آسیب به سیستم ایمنی بدن و مشکلات پوستی می شود.

شب زنده دار ها چاق تر می شوند

یکی از نشانه های کمبود خواب اضافه وزن است. اگر از آن دسته افرادی هستید که شب تا دیر وقت بیدارید و خواب کافی ندارید در آینده نه چندان دور در معرض چاقی قرار می گیرید. خواب باعث کنترل هورمون هایی که بر روی گرسنگی تاثیر دارند می شود و نداشتن خواب کافی باعث مختل شدن این هورمون می شود و همیشه احساس گرسنگی خواهید داشت.

 

آدم های کم حوصله و بد خلق بهتر است بخوابند

یکی از اصلی ترین نشانه های بی خوابی احساس کسلی و خستگی است. دانشمندان با انجام آزمایشاتی پی بردند افرادی که کمتر از 6 ساعت می خوابند معمولا جزو افراد خشن، خسته، پراسترس و کم حوصله هستند و برای داشتن روزی خوب و پرانرژی بهتر است که برنامه استراحت خود را تغییر دهید.

 

 رابطه  مناسب حافظه با خواب کافی

اگر هنگام کارهای روزانه یا در رانندگی تمرکز خود را از دست می دهید و توانایی کار کردن ندارید باید کمی به خواب و استراحت خود توجه کنید. اختلال در تمرکز و حافظه یکی از نشانه های مهم بی خوابی است. افسردگی یکی دیگر از نشانه هایی است که منجر به بدخوابی می شود. اگر می خواهید روزی بانشاط و پرانرژی داشته باشید حتما حداقل 7 تا 8 ساعت بخوابید.

 

اگر این علائم آزاردهنده را دارید باید بخوابید

اگر صبح با سردرد، گلودرد یا خشکی دهان بیدار می شوید حتما به اندازه کافی خواب مناسب نداشته اید. این علائم می توانند به دلیل رفلکس معده، خروپف کردن یا آپنه خواب باشد. قطع تنفس به علت خواب ناکافی ممكن است برای مدت ۱۰ الی ۲۵ ثانیه طول بكشد و باعث كاهش فشار خون و نرسیدن اكسیژن به مغز گردد.

منبع: webmd

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.