طرز تهیه حلیم بسیار خوشمزه برای افطار ماه رمضان+فیلم

58

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ حلیم یا هَلیم از غذاهای سنتی منطقه خاورمیانه است که با گوشت و گندم یا بلغور یا جو پخته می‌شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

فیبر موجود در گندم سبوس‌دار با كاهش كلسترول خون، كاهش فشارخون، كنترل قندخون و كاهش احتمال لخته شدن خون ارتباط دارد و باعث سلامت قلب و كاهش بیماری‌های قلبی می‌شود. همچنین به یبوست هم كمك می‌كند و برای سرطان‌هایی مثل سرطان روده بزرگ بسیار مفید است.

 

 

گندم سبوس‌دار دارای خاصیت ضدانگلی است و از بروز حساسیت‌ها و عدم تحمل غذایی مثل سندرم روده تحریك‌پذیر، التهاب مفاصل و بیماری‌های عصبی جلوگیری می‌كند.

مواد لازم برای تهیه حلیم گندم:

گندم: 1 کیلو

پیاز: 3 عدد

فلفل: به مقدار کافی

گوشت: 1 کیلو

نمک:به مقدار کافی

دستور تهیه:

مهمترین نکته در پخت حلیم طول مدت پخت و حرارت کم است. گوشت وپیاز را می گذاریم کاملا بپزند. گندم را قبلا خیس می کنیم سپس با آب و نمک می جوشانیم .پس از پختن آن را خوب می کوبیم و داخل گوشت می ریزیم .مدام حلیم را هم می زنیم که گوشت به صورت ریشه ریشه با گندم مخلوط شود و حالت چسبناک پیدا کند و در مرحله آخر نمک و فلفل را آخر کار اضافه می کنیم. موقع کشیدن روی آن کره آب شده و دارچین می دهید و با شکر مصرف می کنیم.

گفتنی است؛ در خوردن حلیم مراقب وزن خود باشید یک پیاله حلیم تقریبا ۱۵۰ کالری انرژی دارد که اگر با یک قاشق شکر، یک کف دست نان و روغن مصرف شود، ۳۵۰ تا ۳۰۰ کالری انرژی دارد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.