شیرین کردن ریاضی برای کودکان/این جملات مخرب را هرگز به فرزندتان نگویید

38

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ خوشبختانه امروزه با توجه افزایش ضریب هوشی کودکان ریاضی از یک درس مشکل و خسته کننده به یک سرگرمی جذاب تبدیل شده است اما در بعضی مواقع وقتی والدین علاقه ای به مسائل علمی مانند ریاضی نشان نمی دهند اشتیاق به یادگیری  در فرزندان کمی کمرنگ می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

برای افزایش یادگیری فرزندتان به درس ریاضی در ابتدا باید از گفتن جملاتی مانند « من همیشه از ریاضی متنفر بودم» یا « من از ریاضی سر در نمی آورم» در مقابل بچه ها خودداری کنید و  این را به خاطر بسپارید که بچه ها همیشه نگرش و تفکر ما را در همه موارد جذب می کنند پس تفکر مثبتی را در مورد مسائل با فرزندان خود به اشتراک بگذارید.

والدین باید تلاش کنند یک خانه ریاضی برای فرزندان خود به وجود بیاورند و با ایجاد این فضا ذوق کودک را به ریاضی و حل مسائل فکری پرورش دهند. آن ها باید ریاضی را در تمام کارهای روزمره و فعالیت های کودک بکار بگیرند و آن را بخشی جدا ناپذیر از زندگی کودک بدانند.

در سنگاپور اکثر والدین با فرزندان خود با زبان ریاضی صحبت می کنند. برای مثال آن ها در طول روز در مورد اعداد و شکل ها و الگوهای ریاضی با فرزندانشان گفتگو می کنند و در اتومبیل یا حتی روی میز شام با آن ها بازی های ریاضی سرگرم کننده ای انجام می دهند.

والدین موفق با انجام این کارها فرزندانشان را همیشه تشویق به یادگیری ریاضی می کنند. آن ها به کودکان خود شطرنج یاد می دهند و بیشتر زمان و پول خود را صرف خرید بازی هایی مانند پازل، مجموعه لگو، بلوک های ساختمانی و تانگرام می کنند تا مهارت حل مسئله را در کودک افزایش دهند.

گفتنی است؛ اگر شما هم می خواهید کودک تان ریاضی دان شود این ترفندهای کوچک می تواند او را به یک ریاضیدان بزرگ تبدیل کند.

منبع:.independent.co.uk

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.