طبیب من

کد خبر: 510
تاریخ انتشار: ۱۴ام بهمن ۱۳۹۵ , ۱۹:۰۰
از روی دستخط افراد می‌توان به بیش از پنج هزار ویژگی شخصیتیشان پی برد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ دست خط هرکس همچون اثر انگشت او منحصربه‌فرد است. جالب است بدانید که با مطالعه شاخصه‌های هر دست‌خط از جمله اندازه حروف، فاصله، شکل، شیب، انحنا، فشار وارده، می‌توان به ویژگی‌های شخصیتی افراد پی برد.

بررسی، تجزیه‌ و تحلیل دست خط که «خط‌شناسی» نام دارد، در خصوص سلامتی نویسنده نیز اطلاعات مفیدی در اختیارمان قرار می دهد. برای مثال اگر هنگام نوشتن فشار وارده بر کاغذ متغیر باشد، می تواند نشانه‌ی ابتلا به فشارخون باشد. تغییر در شیب کلمات ممکن است نشان از شیزوفرنی باشد. از طرفی حروف ریز و فشرده با بیماری پارکینسون مرتبط است.

می‌توان از روی دست خط افراد در مورد ویژگی‌های شخصیتی آن ها نیز اطلاعات جالبی به دست آورد.

اندازه حروف

دست خط درشت نشان‌دهنده‌یاعتمادبه‌نفس بالا و برونگرا بودن نویسنده است. در حالی که دست خط ریز اشاره به نویسنده‌ای خجالتی با اعتمادبه‌نفس پایین دارد. افرادی که دست خط متعادل دارند معمولا انعطاف پذیرند و توانایی سازگاری با شرایط مختلف را دارند.

میزان حاشیه در زبان فارسی

اگر هنگام نوشتن سمت راست کاغذ را خالی می‌گذارید، فراموش کردن گذشته برای شما سخت است و اگر سمت چپ کاغذ را خالی می‌گذارید، از ناشناخته‌ها ترس دارید و نگران آینده‌ هستید و اگر همه جای کاغذ را پر می‌کنید، آرام و قرار نداشته و ذهنتان به طور دائم درگیر افکار گوناگون است.

سرعت نوشتن

تندنویسی نشان‌دهنده‌ عجول و بی‌حوصله بودن نویسنده و سرعت پایین نگارش حاکی از منظم، چارچوب‌مندی و متکی‌به‌خود بودن اوست.

امضا

افراد با اعتمادبه‌نفس و کسانی که خودشان را دوست دارند، امضایی خوانا دارند در حالیکه امضای شخصیت‌های منزوی و پیچیده، ناخوانا است.

شناسایی دروغ

پرش در نوشته، یا ناترازی آن و به طور کلی تفاوت با سایر قسمت‌های متن، نشان‌دهنده‌ دروغ‌گویی است.

میزان انرژی

فشار زیاد قلم، نشان از انرژی بالای نویسنده دارد.خط‌هایی که با فشار کم نوشته شده‌اند، نویسنده خسته‌ای داشته‌اند.

منبع: Medicaldaily

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
ناشناس
|
بهمن ۱۴ام, ۱۳۹۵

ممنون نکات خوبی بود

نام:
ایمیل:
* نظر: