سوسیس غیرگوشتی بدون مواد نگهدارنده تولید شد

38

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ امروزه فرآورده های گوشتی حرارت دیده به خصوص سوسیس ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. مصرف کنندگان علاقه رو به رشدی به کیفیت این فرآورده ها، نحوه تولید آنها و مواد اولیه ای که در آنها استفاده می شود از خود نشان می دهند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در تحقیقات اپیدمیولوژیکی متعدد، ارتباط مصرف بی رویه و فراوان این فرآورده های حاصل از گوشت قرمز با خطر ابتلا به بسیاری از بیماری هایی از جمله سرطان ریه، ناراحتی های کلیوی، افزایش فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی، چاقی مفرط، اضافه وزن، دیابت نوع دو و نیز سندروم متابولیک به اثبات رسیده است.

استفاده از املاح نیتریک و نیترات در این فرآورده ها از زمان های قدیم در بسیاری از کشورها رایج بوده است به طوری که میزان مصرف آنها در این فرآورده ها بالاتر از حد معین شده از سوی مراکز ذیصلاح است و همین نکته باعث تشکیل نیتروز آمین ها به عنوان ترکیبات سرطان زا، می شود از این رو محققان کشور درصدد آمدند برای جلوگیری از این مشکلات سوسیس های غیرگوشتی بدون مواد نگهدارنده را به تولید برسانند. این سوسیس ها برای کاهش اثرات زیان بار نمک های نیترات و نیتریت و نیز مقابله با شیوع انواع بیماری های ناشی از مصرف گوشت قرمز به تولید رسیده است.

این سوسیس ها می توانند جایگزین کامل پروتئین های گوشتی شوند که املاح نیترات و نیتریت را نیز ندارند. همچنین اضافه کردن رنگ های طبیعی با خاصیت آنتی اکسیدانی و آنتی باکتریایی به این محصول می تواند علاوه بر آثار سلامت بخشی، در افزایش ماندگاری این محصول نقش مهمی داشته باشد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.