«ژنیکوماستی؛ بیماری که روح مردان را هم می‌خراشد»

37

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «طبیب آنلاین»؛ پاسخ سوال کاربری درخصوص بیماری “ژنیکوماستی” توسط دکتر عباس حمیدی متخصص جراح عمومی داده شده، به شرح زیر است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی گفت: ژنیکوماستی یا همان بزرگ شدن سینه در مردان، بیماری‌ است که غالبا باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی در مردان می شود.

متخصص جراح عمومی ادامه داد: این اختلال در سه دوره زندگی مردان به علت اختلالات هورمونی اتفاق می‌افتاد که این سه دوره شامل نوزادی، نوجوانی و دوران پس از 65 سالگی می‌شود.

حمیدی تاکید کرد: علت این امر می‌تواند مربوط به افزایش وزن، بیماری از قبیل نارسایی کلیه، مصرف مواد مخدر، مصرف الکل و مصرف کورتون باشد. بیماران باید توجه داشته باشند در ضورت طولانی شدن مدت زمان نقاهتشان بعد از مصرف دارو، بیماری به صورت خود به خودی و با گذر زمان درمان می‌شود.

وی اظهار کرد: در زمان‌های گذشته برای درمان ژنیکوماستی از عمل جراحی استفاده می‌کردند، در حالی که امروزه استفاده از لیپوساکشن یا همان امواج درمانی می‌تواند راه حل خوبی برای درمان باشد. از طرفی بدن مراجعه به پزشک نمی توان دارویی را برای درمان این بیماری معرفی کرد چراکه بسته به سن، شرایط درمان متفاوت است.

حمیدی در پایان گفت: از جمله عواملی که باعث ایجاد این بیماری در مردان می‌شود مصرف داروهایی مانند استروژن‌ها، دیژیتال‌ها، کتوکنازول‌ها و سیپروترون‌ها است. افراد در مصرف این داروها باید با پزشک متخصص مشورت کنند.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.