نوشیدنی غنی شده با قارچ و قهوه به بازار می آید

27

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ مریم حقیقی مجری طرح تولید نوشیدنی غنی شده با قارچ و قهوه گفت: تحقیقات پزشکی نشان می دهد که مصرف قارچ باعث افزایش طول عمر، کاهش کلسترول و بهبود گردش خون در بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: قارچ مقادیر زیادی کربوهیدارت و آهن دارد و پزشکان به بیماران دیابتی و افرادی که به تقویت دستگاه ایمنی بدن خود اهمیت می‌دهند خوردن قارچ را توصیه می کنند.

عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه قارچ های خوراکی دارای درصد بالایی از پروتئین با قابلیت جذبی بالا در بدن هستند، تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد که از مجموع ۲۰ نمونه از اسیدهای آمینه سازنده پروتئین های بدن، ۱۸ نمونه در قارچ ها موجود است.

حقیقی، به جایگاه ویژه نوشیدنی قهوه در میان انواع نوشیدنی‌های گرم اشاره کرد و افزود: قهوه دارای خاصیت نشاط بخشی و ضدافسردگی است و همچنین مصرف منظم آن به دلیل اسیدکلروژونیک خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۹ درصد کاهش می‌دهد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: با توجه به اثرات مثبت مصرف قارچ و افزایش مصرف قهوه در جامعهمی توان با فرآوری مناسب، این گیاهان را به صورت نوشیدنی فراسودمند در رژیم غذایی مردم قرار داد.

طرح تولید نوشیدنی غنی شده با قارچ و شیرین کننده طبیعی برای نخستین بار توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان ابداع شده است

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.