توضیحات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان درباره «طرح پوشش چادر در مراکز درمانی»

45

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ علیرضا گنجعلی دبیر شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به انعکاس غیر واقعی اخبار مربوط به رونمایی از طرح چادر قابل استفاده در مراکز درمانی که در برخی فضاهای مجازی و کانال های خبری صورت گرفته است، افزود: همانند هر طرح و ایده نو، اعلام واکنش‌های موافق و مخالف در پاسخ به این ایده جدید نیز کاملا قابل انتظار بود و این موضوع می‌تواند مایه مسرت و خرسندی طرفداران آزاد اندیشی در محیط‌ های علمی باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با ابراز تشکر از دانشجویانی که با استفاده از نظرات جمعی از اساتید خود و با راهنمایی طراحان مد و لباس، پوششی ابتکاری را به عنوان مکمل روپوش طبی خود طراحی کرده اند، گفت: لازم است تا از تمام کسانی که نظرات تخصصی و انتقادات سازنده  خود را برای اصلاح این طرح پیشنهادی به طراحان پوشش مزبور و شورای فرهنگی دانشگاه منتقل می کنند تشکر و قدردانی کنیم.

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: متاسفانه برخی پیام ها با برداشت نادرست از طرح رونمایی پوشش مزبور، برگزاری این مراسم دانشگاهی و دانشجویی را مصداق تندروی، افراطی گری و عدم رعایت استانداردهای طبی عنوان کرده اند.

وی ادامه داد: همانگونه که در متن خبر رسمی منتشر شده از سوی دانشگاه اعلام شد؛ این مراسم، آئین رونمایی از طرح مزبور و معرفی یک ایده نوآورانه بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: طرح استفاده از پوشش چادر در مراکز درمانی مانند همه ایده‌های نو مورد بررسی و تحلیل فنی و کارشناسی قرار خواهد گرفت، کما اینکه در مراسم رونمایی از پوشش مزبور نیز پیشنهاداتی از سوی شرکت کنندگان در مراسم مطرح شد.

به گفته علیرضا گنجعلی بر خلاف شبهات مطرح شده هیچگونه ابلاغیه‌ای برای الزام رعایت پوشش جدید در مراکز درمانی ارسال نشده است و در حال حاضر پوشش رسمی و لازم‌الاجرا در مراکز درمانی و بیمارستانی صرفا دستورالعمل پوشش حرفه‌ای رسمی و ابلاغ شده از سوی وزارت متبوع است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.