پوشش کامل بیمه داروهای وارداتی ام اس

43

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در ضیافت افطاری انجمن ام اس، گفت: ام اس و تعدادی از بیماری‌های دیگر باید به عنوان بیماری خاص شناخته شوند یا حداقل امتیازاتی که برای بیماران خاص است به این گروه‌ها اعطاء شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: انتظار داریم حداقل ۱۰ بیماری دیگر را با حمایت های مجلس و دولت جزء بیماری های خاص قرار دهیم تا حمایت‌های بیشتری از آنها صورت گیرد.

هاشمی ادامه داد: این بیماران باید جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند اما متاسفانه واقعیت این است که تا تحقق کامل این هدف فاصله زیادی داریم.

وی گفت: توانبخشی در مورد بیماری ام اس بخشی بسیار ضروری و جدا از داروها است که امیدواریم شاهد ارائه خدمات توانبخشی این گروه‌ها باشیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: توانبخشی نه تنها برای بیماران ام اس بلکه برای همه بیماری‌ها حلقه چهارم سلامت یا درمان است و متاسفانه در کشور بیمارستان استاندارد کمتر از تعداد انگشتان دست است.

وی اظهار کرد: کمبودها در حوزه سلامت زیاد است و امیدواریم که جمعیت هلال احمر و دستگاه‌های دیگر با تخصیص اعتبار و حمایت خیرین سلامت بیماران را مورد توجه قرار دهند.

هاشمی گفت: پوشش کامل بیمه در مورد داروهای تولید داخل صددرصدی استT ولی در مورد داروهای وارداتیT بیمه‌ها متفاوت عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید بین ۷۰ تا ۹۰ درصد از داروهای وارداتی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، یادآور شد: برای بیماری که دائم یا چندبار در طول سال یک دارو را مصرف کند باید تسهیلات خاص در نظر گرفت. همچنین بیماران ام اس نیازمند حمایت جامع هستند تا در ردیف بیماران خاص باشند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.