طبیب من

کد خبر: 5308
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۲۰ام خرداد ۱۳۹۶ , ۱۵:۰۲
معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: طراحی لباس پرستاری از سه سال پیش در وزارت بهداشت آغاز شده و سال گذشته طراحی اولیه انجام شد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: بیش از سه سال است که در مورد لباس پزشکی و جامعه پرستاری، تحقیقاتی آغاز شده اما به سادگی نمی‌توان در مورد تغییر لباس پرستاری تصمیم گیری کرد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: در ظاهر لباس پرستاران باید سطح تحصیلات، سابقه خدمت، نوع بخش و رده خدمتی، مشخص باشد.

وی عنوان کرد: نوع لباس پرستاری از نظر آزادی عمل و راحت بودن در زمان فعالیت در بیمارستان، باید شرایط ویژه‌ای را داشته و از سوی دیگر باید مطابق با فرهنگ، آداب و رسوم و وضعیت بومی کشور باشد.

میرزابیگی ادامه داد: سال گذشته، نمونه های اولیه لباس پرستاری طراحی شد. لباس جدید پرستاری پس از طراحی و تایید در کمیته یونیفروم وزارت بهداشت، رونمایی خواهد شد. بنابراین رونمایی از لباس جدید پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

معاون پرستاری وزارت بهداشت یادآور شد: رونمایی از یک نوع لباس به نام لباس پرستاری در زاهدان، یک حرکت دانشجویی، نمادین و در سطح آن استان بوده و به هیچ عنوان مسیر قانونی و تایید کمیته یونیفورم وزارت بهداشت را طی نکرده است.

 

انتهای پیام/