درباره «سرمادرمانی» چه می‌دانید؟ / سوزاندن 800 کالری در 3 دقیقه!

31

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ «هیو جکمن» ستاره 48 ساله هالیوودی که به دلیل ورزش های طاقت فرسا و بدن ورزیده و فوق العاده خود شناخته شده است، اخیرا تحت درمانی موسوم به سرما درمانی قرار گرفت. او اعلام کرده یکی از رازهای او برای حفظ فرم بدن خود استفاده از تکنیک سرما درمانی است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در این روش فرد به مدت 3 دقیقه در یک مخزن حاوی بخار نیتروژن به دمای زیر 200 درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرد.

سرمادرمانی یکی از روش های مفید درمانی است که برای کاهش درد، نرمی پوست، بازسازی رگ های خونی و کاهش وزن استفاده می‌شود. گفته می‌شود که تکنیک یخ درمانی از قرن 17 انجام می‌شود.

غوطه ور شدن ورزشکاران در وان پر از یخ یا کیسه های یخ برای تسکین درد و درمان روماتیسم مفصلی از موارد کاربرد این روش است.

طبق نظریه ای، ورود هوای بسیار سرد به ریه ها باعث از بین رفتن سلول ها و بافت معیوب و ساخت سلول های جدید و بهبود تنفس می‌شود.

این روش در واقع یک راه درمان برای بیماری هایی مانند مری بارت (تغییر بافت قسمت انتهایی مری در اثر تحریک مداوم با اسید معده)، حالت پیش سرطانی مری در اثر رفلکس مزمن اسید معده و در سرطان مری است.

«رکس شارپ» مدیر طب ورزشی دانشگاه میسوری می‌گوید برخی ورزشکاران برای بهبود وضع بدن بعد از تمرینات ورزشی سرما درمانی انجام می‌دهند. این روش باعث کاهش تورم و التهاب ناشی از ورزش می‌شود.

او ادامه می‌دهد: «قرار گرفتن در محیط سرد باعث تنگ شدن عروق پوستی شده، سپس خون به ریه ها رفته و در آنجا مملو از اکسیژن می‌شود. با رفتن به محیط گرم خون به سرعت به پوست بازگشته و احساس تازگی به شما دست می‌دهد.

سرما درمانی باعث بهبود جریان خون و در نهایت برداشت ترکیبات سمی مانند اسید لاکتیک از بدن شده و به بازسازی دوباره پوست و عضلات کمک می‌کند، به همین دلیل می توان آن را درمانی مناسب برای بهبود عمومی ورزشکاران دانست.

مطالعات نشان می‌دهد سرمای بسیار زیاد در این روش می‌تواند چربی های ذخیره بدن را بسوزاند. برخی شواهد موید این موضوع است که بدن با این روش درمانی می‌تواند در مدت سه دقیقه حدود 800 کالری بسوزاند.

منبع: Dailymail

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.