خوردن غذا با عجله چه بلایی سر بدنتان می آورد؟

46

تیرنگ نیستانی متخصص تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در خصوص غذا خوردن هنگام تماشای تلویزیون و انجام بازی های رایانه ای گفت: مطالعات مختلفی نشان داده است که ارتباط مستقیمی میان غذا خوردن مقابل تلویزیون و چاقی وجود دارد. بیشتر افرادی که زندگی نشسته دارند، ساعات خود را با مانیتور و تلویزیون می گذرانند و تنقلات پر کالری مصرف می کنند دچار اختلالات وزنی و چاقی می شوند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با اشاره به اینکه امر غذاخوردن در فرهنگ های مختلف متفاوت است، ادامه داد: باید برای غذا خوردن زمان گذاشت. افرادی که هنگام فعالیت، بازی اینترنتی و کار با رایانه غذا می خورند، احتمال وقوع اختلالات تغذیه ای در آنها بیشتر است.

متخصص تغذیه عنوان کرد: افرادی که در وعده های غذایی نظم نداشته و زندگی پر شتابی دارند، بیشتر دچار مشکلات تغذیه ای می شوند. برای مثال اگر درغذا خوردن نظم نباشد، افراد از دریافت مقدار مواد غذایی خبر ندارند و بیشتر گرسنه شده و ماده غذایی بیشتری مصرف می کنند. در غذاخوردن، زمان گذاشتن و صرف وعده غذایی در آرامش اهمیت زیادی دارد.

وی اظهار داشت: برای مثال صبحانه خوردن بچه‌ ها به هنگام عجله، آن ها را دچار اضطراب و تهوع می کند. باید برای غذا خوردن زمان بگذاریم و غذا را در آرامش صرف کنیم تا بدن عملکرد خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.