بدون اشعه برنزه شوید/ این داروی شگفت‌انگیز پوستتان را فریب می‌دهد!

25

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ امروزه تغییر رنگ پوست بدن هم یک نوع مد محسوب می شود و اکثر افراد به ویژه خانم ها علاقه دارند رنگ پوستشان قهوه ای مایل به زرد باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

این افراد با وجود آنکه از مضرات اشعه های نور خورشید آگاهی دارند، اما با حمام آفتاب سعی می کنند رنگ پوستشان را تغییر دهند.

دانشمندان طی آخرین تحقیقات خود موفق شدند دارویی بسازند که تاثیرات مخرب تابش آفتاب را از بین می برد، به طوری که می توان بدون ترس از اشعه‌های مضر، پوست را برنزه کرد.

این دارو که در حال حاضر بر روی موش‌ها آزمایش شده پوست را در جهت تولید رنگدانه های قهوه ای رنگ فریب می‌دهد.

محققان امیدوارند این دارو روزنه امیدبخشی برای پیشگیری از سرطان پوست نیز باشد. آن ها می گویند هدف ما ایجاد راه حلی برای محافظت از پوست در برابر اشعه UV و پیشگیری از سرطان است.

به گفته یکی از محققان، پوست‌های تیره کمتر در معرض انواع سرطان های پوستی قرار دارند.

از طرفی رنگدانه های تیره روی پوست یک نوع ضد آفتاب طبیعی بدن محسوب می شود. به این صورت که این رنگدانه ها طی زنجیره ای از واکنش های شیمیایی هنگامی که پوست در معرض آفتاب قرار می گیرد، ساخته می شوند.

دارویی که این تیم تحقیقاتی موفق به تولید آن شد، علاوه بر اینکه باعث محافظت پوست می شود توانایی ساختن ملانین را هم دارد.

آزمایش‌ها نشان می دهد ملانینی که توسط این دارو ساخته می شود، در متوقف کردن اشعه UV خورشید بسیار موفق عمل می‌کند. دانشمندان هیچ مشکلی در عملکرد این دارو مشاهده نکردند، اما هنوز نیاز به مطالعه و بررسی های بیشتر احساس می‌شود.

به گفته یکی از متخصصان پوست، میزان سرطان پوست در دنیا افزایش چشمگیری داشته است. از همین رو هر تحقیقی که هدفش پیشگیری از این نوع سرطان باشد، مورد حمایت و تشویق قرار خواهد گرفت.

منبع: Independent

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.