ترفندهای زیرکانه برای آنکه قلب همسرتان را از عشق و محبت سیراب کنید

37

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ شاید باور نکنید ولی راه های ساده ای برای ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد و نیازی نیست برای این که عشق و علاقه خود را به همسرتان ثابت کنید کارهای عجیبی انجام دهید و در ادامه با برخی از روش های به ظاهر کوچک ولی تاثیرگذار آشنا خواهید شد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

***دوران نامزدی طولانی

صرف اینکه بله را گرفتید و اسم او وارد شناسنامه‌اتان شد کار شما تمام نمی‌شود. مدیر بالینی مشاوره سلامت ذهنی گروه داریِن، دیوید اِتزِل، می‌گوید: احساس اولیه‌ای که به همسر خود داشتید و محرک شما برای تلاش و بدست‌آوردن او بود، را حفظ کنید. او را به رستوران ببرید و کارهایی که در دوران نامزدی برای او انجام می‌دادید را ادامه دهید.

اتزل افزود: هنگامی که زوج‌ها به من مراجعه می‌کنند، اولین سؤالم این است؛ آخرین بار چه زمانی با یکدیگر رستوران رفتید؟ مواردی که با فرزندانتان و یا دوستانتان رفتید حساب نمی‌شود.

*** تنظیم اهداف مشترک

با یکدیگردر فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی شرکت کنید، برای مثال با هم به کوه بروید یا در امور خیریه فعالیت کنید. این اقدامات به روابط استحکام می‌بخشد. سخنان یک مشاور با تجربه، جاناتان بنت و مطالعات علمی در این زمینه نشان می‌دهد، انجام تمرین‌های ورزشی از قبیل دوی ماراتن و دوچرخه سواری با کسی که دوستش دارید و تعیین اهداف مشترک که زن و شوهر با هم برای آن تلاش می‌کنند و زمان می‌گذارند رابطه آن‌ها را قوی‌تر و عمیق‌تر می‌کند.

***عادات کوچک روزانه

یافته‌های پژوهشگران حاکی از آن است که حمایت مداوم از یک نفر و بروز این حس نشان دهنده اهمیتی است که فرد برای شما دارد.

انجام کاری خاص و یا غیر منتظره در طول روز برای همسرتان را به مأموریت شخصی خود تبدیل کنید. شاید باورتان نشود ولی این کار حتی باعث می‌شود دوباره عاشق همسرتان شوید.

*** تقویت حس قدردانی

افراد تعریف‌های متفاوتی از قدردانی دارند، ولی مهمترین نکته این است که فرد مقابل متوجه این رفتار بشود و احساس کند از او قدردانی شده است. اگر این اتفاق نمی‌افتد سعی کنید به تعریفی مشترک در این زمینه برسید. به طور کل قدردانی و دانستن اینکه شما از حضور همسرتان در زندگی شاد و خوشحال هستید بسیاری از مشکلات را حل می‌کند. همان‌طور که می‌دانید جاده قدردانی، مسیری دو طرفه است.

به گفته یک مشاور ازدواج و درمانگر مسائل خانواده جوسیک لابرگ “بسیاری از ما درگیر یک رابطه می‌شویم تا کسی را خوشحال کنیم.”

وی ادامه داد: این در طبیعت ما انسان‌هاست، هنگامی که احساس می‌کنیم فرد مقابلمان شاد نیست، دست از تلاش می‌کشیم، تسلیم می‌شویم و دیگر به پرورش و تقویت رابطه نمی‌پردازیم. بنابراین گاهی یک جمله ساده “واقعا امروز حسابی  من را خنداندی” یا “از کمکت در شستن ظرف‌ها واقعا ممنونم” می‌تواند قدم بزرگی در استحکام روابط باشد.

*** به اشتراک گذاشتن نقشه روز

تا حالا به این فکر  کرده اید که همسرم در این لحظه مشغول چه کاری است؟ پژوهشگر و نویسنده‌ای در زمینه روابط عاطفی و یک استاد روانشناسی در دانشگاه کلارک، دکتر جیمز کوروادو در این زمینه می‌گوید: “من از زوج‌ها می‌خواهم که در آغاز روز و یا در شب قبل برنامه روز بعد خود را با همسرشان مرور کنند. این امر باعث می‌شود در مواقع بحرانی و فشار پیگیر او باشند و به او قوت قلب دهند.

وی افزود : این روش باعث می‌شود همسرتان بداند که جایگاه ویژه‌ای در ذهن شما دارد و شما هرلحظه به یادش هستید و رابطه‌تان محکم‌تر می‌شود.

***انتخاب عاقلانه

توصیه‌ای که مشاور خانواده، جولین دریچ در زمینه راه‌کار استحکام روابط دارد این است که از قبل دقیقا فکر کنید که در چه زمینه‌ای وارد جنگ می‌شوید و کدام موارد را رها می‌کنید. جنگ و دعوا در هر زمینه‌ای هیچ نتیجه‌ای به همراه نداشته و هرگز به اصلاح رابطه منجر نمی‌شود.

هیچ کس کامل نیست، هر کسی عادات و رفتارهایی دارد که آزار دهنده است. اگر می‌توانید با برخی از ایرادات و رفتارهای همسرتان کنار بیایید، پس زبان به دهن بگیرید و صحبتی از آن‌ها نکنید. ولی گاهی بعضی رفتارها خط قرمز شماست و اصرار دارید نباشند، اگر فقط بر سر آن‌ها اعتراض کنید، این پیام را می‌دهید که دلیل منطقی پشت این رفتار قرار دارد و احتمال اینکه در انتهای دعوا به یک نتیجه مشترک برسید زیاد است در غیر اینصورت زندگی‌ سرشار از درگیری و تنش می‌شود.

***سفر

در حالیکه وجود بچه‌ها و فشار کار می‌تواند رابطه شما را به سمت بحران بکشاند، یک سفر می‌تواند رابطه را از این بحرا‌ن ها نجات دهد. کارشناس روابط زناشویی، آوریل ماسینی به مراجعین خود توصیه می‌کند اگر امکان دارد، حداقل سالی یکبار به سفر بروند.

هنگامی که باهم برای سفر برنامه بریزید، آن را عملی کنید و بعدها خاطرات آن را به یاد بیاورید زیرا با این کار زنجیره‌ای به طناب بین خود و همسرتان اضافه کرده‌اید.

منبع: Business Insider

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.