آبميوه بازسازی شده «صدر صد طبیعی» نیست

14

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایفدانا، نسترن محمدی، رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو، گفت: طبیعتا وقتی آبلیمو با افزودنی هایی ترکیب می شود دیگر نمی توان به آن عنوان صد درصد طبیعی اطلاق کرد، چراکه عبارت صد در صد طبيعی برای آبميوه خالص و غير بازسازی شده بکار می رود و عنوان طبيعي براي محصولاتی كه مواد افزودنی سنتتيك به انها اضافه نشده باشد، كاربرد دارد. معمولا قیمت محصولات صد در صد طبیعی گران تر است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: يكی از معضلات امروز ارگانهای نظارتی در سراسر دنیا تقلب در فرآورده‌هاي غذايی است که با پيشرفت علم و بهره مندی از آن در توليد، چالشی نیز از سوی متقلبان برای این حوزه بوجود می آورد. برخی به طمع کسب سود بیشتر، از هنرشان در راه كاهش قيمت‌ توليد با تقلب استفاده می کنند و البته که شناسايی اين تقلب‌ها بسیار هم آسان نيست.

محمدی اظهار داشت: اما با همه این تفاسیر نظارت سازمان بر توليدكنندگان مستمر است و دستگاه‌های نظارتی، اهتمام خود را در مبارزه متخلفان و متقلبانی قرار می دهند که به نحو مختلف می خواهند از نظارتها فرار کنند.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو در ادامه با بیان اینکه گرچه در برخی موارد هم افراد غيرمسئول و نا آگاه مطالبی مطرح می کنند اظهار داشت: این توجیه که  آبليموهاي موجود در بازار از مواد شيميايي ساخته شده‌اند، موجب تشویش اذهان می شوند. به پشتوانه نظارتهای جدی  معاونت های غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور بعنوان مجریان سیاستهای کلان سازمان غذا و دارو، نباید سخنانشان را جدی تلقی کرد.

وی یادآور شد: از جمله وظایف سازمان غذا و دارو اتخاذ تدابیری است که بواسطه آن مردم از صحت و سلامت فرآورده‌های غذايی اطمینان حاصل کنند. به همین دلیل توصیه اساسی ما توجه مردم به نشان سازمان غذا و دارو و پروانه بهداشتی در بسته بندی فراورده های غذایی است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.