ارتباط افزایش دور شکم با سرطان

47

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ مطالعه ای جدید نشان می دهد مکان تجمع چربی اضافه بدن، می تواند عامل کلیدی برای خطر ابتلا به سرطان باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

چربی بسیار زیاد دور کمر می تواند به تنهایی به اندازه چاقی کل بدن ( براساس شاخص توده بدنی BMI) از شاخص های خطر ابتلا به سرطان های مرتبط با چاقی باشد.

**ارتباط مکان ذخیره چربی در بدن و سرطان

«هینزفریزلینگ» سرپرست مطالعه آژانس بین المللی تحقیقات سرطان می گوید: یافته های جدید نشان می دهد محل ذخیره چربی در بدن یکی از عواملی است که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. همچنین برای بررسی فاکتور های خطر ابتلا به سرطان لازم است عواملی بیش از شاخص BMI بدن مورد بررسی قرار گیرد.

**سایز شکم، عاملی برای ابتلا به سرطان

بررسی های دانشمندان نشان می دهد به ازای هر 10 سانتی متر افزایش دور شکم 13 درصد خطر سرطان های مرتبط با چاقی و هر 7.5 سانتی متر سایز دور باسن 15 درصد ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می دهند.

یافته ها نشان می دهد بعد از سیگار، اضافه وزن و چاقی بزرگترین عوامل قابل پیشگیری از سرطان هستند.

«جولی شارپ» سرپرست اطلاعات سلامت مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا می گوید: طبق نتایج اضافه وزن و چاقی بیش از حد خطر بروز برخی سرطان های خاص مثل سرطان سینه و روده را افزایش می دهد.

آگاهی مردم از راه های کاهش خطر سرطان اهمیت زیادی دارد و با اینکه هیچ ضمانتی در برابر مبتلا شدن به سرطان وجود ندارد، اما حفظ وزن مناسب و کمی تغییر در رژیم غذایی و فعالیت های فیزیکی می تواند شانس ابتلا به سرطان کاهش دهد.

منبع: WebMd

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.