طبیب من

کد خبر: 5772
تاریخ انتشار: ۲۷ام خرداد ۱۳۹۶ , ۲۳:۲۰
دومین همایش و جشنواره ملی طبیعت گردی، طب سنتی و گیاهان دارویی نطنز تیرماه در قلعه کوهاب باغ شهر تاریخی نطنز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛  دومین همایش و جشنواره ملی طبیعت گردی ،طب سنتی و گیاهان دارویی نطنز با هدف فرهنگ سازی جهت رشد و توسعه زیر کشت بردن سطوح بیشتر از زمین های کشاورزی در جهت ایجاد اشتغال، کارآفرینی و رشد اقتصاد خانواده ها و با همکاری مستقیم ارگان ها و سازمان های مختلف در چهار روز متوالی از ۶ الی ۹ تیر ماه ۹۶ در محل قلعه تاریخی کوهاب باغشهر نطنز برگزار می شود.

مراسم افتتاحیه جشنواره ملی طبیعت گردی، طب سنتی و گیاهان دارویی در روز ششم تیر ماه همزمان با تعطیلات عید سعید فطر با حضور میهمانان کشوری، مدیران مرتبط و همچنین چهره های مشهور فرهنگی و هنری برگزار می گردد سپس متخصصین مربوط در جلسات هم اندیشی و کارگاه های تخصصی شرکت می کنند.

در روز هفتم تیرماه و دومین روز از جشنواره، کارگاه فرصت‌های کارآفرینی و بازاریابی و اشتغال در کشت گیاهان دارویی ویژه عموم و علاقه مندان در قالب کلاس‌های حفظ سلامت ویژه عموم، تورهای نطنز گردی، صعود کوهنوردان به قله کرکس نطنز و مراسم ویژه کودکان برگزار می‌شود.
در سومین روز نیز کارگاه‌های اولویت‌های کشت گیاهان دارویی منطقه نطنز و خواص آن، کلاس‌های حفظ سلامت ویژه عموم، تور ابیانه نطنز، بازدید از موزه رهگشای بادرود با هدف کسب نشاط و سلامتی از طبیعت و مراسم جشن اختتامیه نیز برپا خواهد شد.

گفتنی است؛ از مهمترین حامیان برگزاری این دوره از جشنواره می توان به معاونت طب سنتی وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، ستاد توسعه گیاهان دارویی، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد نطنز ، دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان، موسسه توسعه هنرهای معاصر وزارت ارشاد اسلامی و شورای اسلامی و شهردار باغشهر تاریخی شهر نطنز و  انجمن علمی طب سنتی اشاره نمود.

انتهای پیام/