راز شاد بودن فقط در 7 ساعت و 6 دقیقه!

16

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ براساس پژوهش‌های صورت گرفته، برای اینکه بدن در شرایط مناسبی از وضعیت جسمی و روحی قرار گیرد، خوابیدن به مدت 7 ساعت و 6 دقیقه برای هر فرد ضروریست؛ نتایج نشان داده است که حتی 6 دقیقه خواب کمتر منجر به خواب‌آلودگی و چرت زدن در طی روز شده و بر روی شادی در طول روز نیز تأثیر منفی می‌گذارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

همانطور که می دانید رابطه قوی بین میزان خوابیدن و سرحالی و شاد بودن وجود دارد. بر این اساس مطالعاتی روی 2 هزار شرکت کننده صورت گرفت. در این آزمایش افرادی که نسبتا شاد بودند تا حدودی کمتر از 7 ساعت؛ 6 ساعت و 54  می خوابیدند و افرادی که کاملا شاد بودند به طور دقیق هفت ساعت خواب کافی داشتند.

محققان می گویند در این بررسی افرادی کمتر از 25 سال و مجرد بدون در نظر گرفتن احساس شادی بیشترین میزان خواب را داشتند و افرادی که از همسر خود جداشده بودند از کمترین میزان خواب برخوردار بودند.

محققان از این آزمایش نتیجه گرفتند افرادی که کمتر از 6 ساعت و 48 دقیقه می خوابند نگرانی های دائمی دارند و از روابط خود احساس خشنودی نمی کنند.

یک تیم تحقیقاتی دیگر، ریتم شبانه روزی 61 دانشجو به مدت 30 روز را اندازه گیری کردند و سپس نتایج آزمایش را با عملکرد تحصیلی آن ها مقایسه کردند. اکثر دانشجویانی که الگوهای نامنظم خواب و بیداری را داشتند معدلشان پایین تر از بقیه افراد بود.

محققان پی بردند افرادی که در یک زمان مشخص به رختخواب می روند از بدن سالم تر برخوردارند و نسبت به همسن و سالان خود موفق تر و شادتر هستند. از طرفی کمبود خواب منظم ارتباط مستقیمی با حمله های قلبی، سکته، دیابت و کاهش عمر دارد.

این نتایج نشان می دهد که خواب منظم نقش مهمی در سلامت ایفا می کند. بر اساس این تحقیقات که توسط دانشمندان دانشگاه “آریزونا” و “هاروارد” انجام شده، برنامه منظم خواب، یک درمان مؤثر، نسبتا ساده و ارزان برای بیماری‌های قلبی و همچنین بسیاری از مشکلات دیگر نظیر چاقی و افسردگی است و افرادی که خواب کافی دارند در زندگی خود شادتر هستند.

منبع: DailyMail

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.