طبیب من

کد خبر: 5943
تاریخ انتشار: ۱ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۴:۴۶
محققان پس از انجام تحقیقات آزمایشگاهی، موفق به شناسایی سه عنصر خوراکی کاملا طبیعی شدند که پتانسیل مقابله با تومورهای سرطان پروستات را دارند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بعد از سرطان پوست، شایع ترین سرطان در بین مردان سرطان پروستات است. به گفته انجمن سرطان آمریکا، تاکنون ۱۶۱ هزار و ۳۶۰ نوع سرطان پروستات تشخیص داده شده است که تقریبا ۲۶ هزار ۷۳۰ مرد در اثر این بیماری هر ساله جان خود را از دست می دهند.

محققان در مطالعات گذشته موفق به تشخیص چند ترکیب غذایی با پایه گیاهی شدند که توانایی مقابله با خطر ابتلا به سرطان پروستات را دارند.

حال، دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود با روش های نوین ۱۴۲ عنصر طبیعی را با هدف شناسایی موثرترین ترکیب برای متوقف کردن رشد سلول های سرطان پروستات مورد آزمایش قرار دادند.

به این منظور محققان ترکیباتی را روی سلول های سرطانی پروستات انسان و موش به صورت جداگانه بررسی کردند. این تیم تحقیقاتی موفق به شناسایی سه ترکیب شدند که موثرترین تاثیر را برای توقف رشد سلول های سرطانی پروستات دارند.

به گفته آنان، کورکومین ترکیبی زرد رنگ در زردچوبه و اسید اورسولیک عنصری که در پوست سیب یافت می شود و رسوراترول موجود در انگور قرمز و انواع توت ها از آن دسته ترکیبات مهمی هستند که روی موش‌های مبتلا به سرطان پروستات آزمایش شد و تاثیر مثبتی را به همراه داشتند.

محققان پی بردند اگر اسید اورسولیک با کورکومین یا رسوراترول ترکیب شود، مانع جذب گلوتامین توسط سلول های سرطانی پروستات شده و از رشد تومور سرطان در موش جلوگیری می کند.

گلوتامین نوعی آمینو اسید است که سلول های سرطانی پروستات برای رشد به آن نیاز دارند. بنابراین با پیشگیری از جذب این ماده، سلول های سرطانی را می‌توان به طور موثری گرسنه نگاه داشت و باعث مرگ آنها شد.

علاوه بر این، چون اسید اورسولیک، کورکومین و رسوراترول ترکیبات طبیعی هستند، طی این آزمایش هیچگونه تاثیر سمی روی موش ها در پی نداشتند. با این حال، محققان متذکر می شوند که غلظت موثر هر یک از این سه ترکیب، بالاتر از میزانی است که معمولا از طریق رژیم غذایی مصرف می شود.

به گفته محققان، این مواد مغذی خاصیت بالقوه ضد سرطانی دارند و به آسانی در دسترس هستند، اما برای تاثیرگذاری بر سلول های سرطانی پروستات، لازم است که غلظت آنها فراتر از غلظتی باشد که در یک رژیم غذایی سالم وجود دارد.

منبع: Medical News Today

انتهای پیام/