میوه و سبزیجات 7 هزار سال قبل چه شکلی بودند؟ + تصاویر

45

میوه ها و سبزیجاتی که ما هر روز مصرف می کنیم، در گذشته ظاهر بسیار متفاوتی داشتند. مثلا هندوانه همیشه مثل هندوانه نبوده است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

انسان ها حدود 10 هزار سال قبل شروع به کشت محصولات زراعی به منظور استفاده خانگی کردند. از آن موقع، ما از تکنیک های کشاورزی بهره برده ایم که به کمک آن توانسته ایم، محصولات مختلف غذایی را اصلاح نژاد کنیم و با تغییرات ژنتیکی آنها را به گونه ای تغییر دهیم که طعم بهتری داشته باشند، دارای مواد مغذی بیشتری باشند، در محیط های متنوع تری رشد کنند و نهایتا بسیار با اشکال قبلی متفاوت شوند.

نسل های قبلی موز و هندوانه امروزه دیگر رشد نمی کنند. همچنین از قرن ها پیش (یا بهتر است بگوییم هزاران سال پیش) عکسی از شکل و شمایل این میوه‌ها موجود نیست. اما می توانیم از نقاشی های قدیمی، مثل نقاشی «جیووانی استاچی» در قرن هفدهم، دریابیم این میوه ها در گذشته چگونه بوده اند.

در اینجا تصویر تعدادی از محصولات کشاورزی معروف را قبل و بعد از تغییرات آنها مشاهده می‌کنید.

هندوانه

با توجه به نقاشی های مربوط به این میوه در قرن هفدهم، هندوانه دارای شکل کروی بوده است. به مرور زمان هندوانه به منظور داشتن بخش داخلی قرمزتر و آبدارتر و همچنین داشتن دانه کمتر اصلاح نژاد شده است.

موز

موزهای اولیه به حدود 7 هزار سال پیش باز می‌گردند. این موزها که در منطقه نو رشد می کردند، بسیار سفت بودند و دانه های بزرگی در بخش داخلی داشتند. موزهای امروزی مزه بهتری دارند و مشتق از دو گونه وحشی هستند.

بادنجان

بادنجان های قدیم در رنگ ها و شکل های متنوعی بوده اند. از رنگ آبی تا زرد و در شکل های گرد تا مستطیل شکل موجود بودند.

این بادنجان ها در محل اتصال ساقه به گل ها دارای خار بوده اند. بعد از اصلاح نژاد که روی بادنجان انجام شد، تیغ ها حذف شد و نهایتا به شکل کشیده و بنفش امروزی در آمد.

هویج قدیم و امروزی

اولین هویج ها احتمالا حدود قرن دهم در آسیای میانه کشت می شده اند که به رنگ سفید یا صورتی بوده اند. این هویج ها دارای بدنه ای نازک اما محکم و طعمی تند و تلخ بوده اند. در مقابل، هویج های امروزی بزرگ و دارای رنگ نارنجی روشنبوده و مزه‌شان فوق‌العاده است.

ذرت

اولین ذرت های کشت شده مربوط به 7 هزار سال قبل از میلاد هستند که مثل سیب زمینی سفت بوده اند. این ذرت ها در آمریکای شمالی به ذرت شیرین تبدیل شده اند. این ذرت های جدید هزار برابر بزرگتر و دارای کشت راحت‌تری هستند.

منبع: Business Insider

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.