هرگز چند کار را همزمان انجام ندهیم

33

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛یافته‌های اخیر پژوهشگران دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد، بازده کاری فردی که همزمان چند کار را با هم انجام می دهد در مقایسه با زمانی که فرد بر انجام یک کار تمرکز کند، کمتر است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

هنگامی‌که فرد به طور معمول با اطلاعات الکترونیکی بمباران می‌شود در مقایسه با افرادی که فقط به یک کار فکر می‌کنند، توانایی تمرکز، یادآوری اطلاعات یا انتقال تمرکز از کاری به کار دیگر از دست می‌رود.

متخصصان دریافتند افراد مذکور مشکلات بیشتری در سازماندهی افکارشان و تصفیه اطلاعات غیرمفید دارند و همچنین دیده شد که نمی‌توانند با سرعت تمرکز فکرشان را از یک کار به کاردیگر انتقال دهند از این رو توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از کاهش ضریب هوشی نباید همزمان چند کار انجام دهید.

موسسه تحقیقاتی تلنت اسمارت، هوش هیجانی یک میلیون نفر را بررسی کرده ونتیجه این بود که ۹۰ درصد ازآن‌ها هوش هیجانی بالایی داشتند. اگر انجام چندکار همزمان به سلول های مغزی که برای هوش هیجانی مهم است، آسیب برساند آنگاه باعث افت شدید هوش هیجانی می شود.

گفتنی است؛ افراد چندکاره در آرام کردن ذهن و تمرکز با مشکلات بیشتری مواجه هستند و سرعتشان در حرکت از یک کار به کار دیگر به مراتب کمتر است.

منبع: Huffikgton

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.