Repack فرآورده های لبنی به شرطه‌ها و شروطه‌ها!

72

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ علی اکبر دادمهر رئیس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو در خصوص بسته بندی دوباره یا Repack برخی فرآورده های لبنی مثل پنیر گفت: این امکان به شرطی قابل قبول است که از بهداشتی، ایمن و سلامت بودن پروسه آن اطمینان داشته باشیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

دادمهر عنوان کرد: بسته بندی گرچه در کشور ما دچار یک دگردیسی مثبت و ضرورتش برای دست اندرکاران مشخص شده اما هنوز هم با معیارهای مطلوب فاصله دارد، لذا ما از هر اقدامی برای ارتقای این بخش مهم استقبال می کنیم.

وی با اشاره به برخی فرآورده های لبنی مانند پنیر که به عنوان ماده ای اولیه از شرکتی خریداری می شود و سپس در خط تولید دیگر به قطعات کوچکتر با بسته بندی‌های مختلف تبدیل می شود، تصریح کرد: اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی درصورتی این اقدام را می پذیرد که الزامات فرآیند های حرارتی و میکروب زدانی در موردش انجام پذیرفته باشد.

دادمهر گفت: پنیر آماده و به اصطلاح “رسیده” با شروطی می تواند Repack شود و آن اینکه صاحبان کارخانه قبل از محیا ساختن خط تولید آن، فرآیند را به سمع و نظر ما برساند و ما نیز  پس از بررسی ریسک و عوامل خطر آن روش و بررسی اینکه باکتریها هیچگونه خطر آلودگی برای فرآورده ایجاد نمی کنند موضوع را در کمیته بررسی کرده و در صورت موافقت اعضا برای آن مجوز صادر می کنیم.

رئیس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو یادآور شد: دیدگاه کلان ما تسهیل در کار صنعت و استقبال از فرآیند های خلاقانه و جدید بوده و حسن مشورت و در میان گذاشتن فرآیندها قبل آغاز به کار این است که اهالی صنعت نظرات اصلاحی ما را هم می شنوند و دیگر ناچار به هزینه های دوباره برای اصلاح خطوط نمی شوند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.