این ماده خوراکی «آلزایمر» را در تنگنا قرار داده است!

29

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ رژیم مدیترانه ای سرشار از مواد غذایی گیاهی بوده و فواید زیادی برای بدن دارد که کاهش امکان بروز زوال عقل تنها بخشی از آن است.

محققان مرکز«لوئیز کتز» دانشکده پزشکی تمپل ماده ای را شناسایی کردند که نقش مهمی در پیشگیری از اختلالات شناختی و زوال عقل دارد.

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله «نورولوژی بالینی» مصرف زیاد روغن زیتون نوع اکسترا ورجین باعث تقویت حافظه، یادگیری و کاهش تولید فاکتورهای بروز آلزایمر از قبیل پلاک های آمیلوئیدی و رشته های پروتئینی تاو می شود.

«دامنیک پراتیکو» استاد گروه فارماکولوژی و میکروبیولوژی دانشگاه تمپل با بیان اینکه روغن زیتون اثر محافظتی بر مغر دارد، عنوان کرد: «روغن زیتون باعث کاهش التهاب مغز و مهم تر از همه فعال‌سازی فرآیندی به نام «اتوفاژی» می شود».

گفتنی است؛ «اتو فاژی» فرآیندی است که طی آن تمام محتویات و سموم داخلی و خارجی سلول های تخریب شده، از جمله پلاک های آمیلوئیدی توسط نوع خاصی از گلبول های سفید پاکسازی می شود.

«پراتیکو» ادامه داد: «طی بررسی‌هایی که انجام دادیم، در سلول‌های مغزی موش های تغذیه شده با رژیم غنی از روغن زیتون، افزایش توان اتوفاژی و کاهش سطح پلاک های آمیلوئیدی و رشته های پروتئینی تاو مشهود بوده است».

شایان ذکر است پروتئین تاو عامل تولید رشته های عصبی است که با تجمع در سلول عصبی باعث اختلال مغز و بروز علائم آلزایمر می شوند.

پژوهش های گذشته نشان می دهد مصرف زیاد روغن زیتون که پای ثابت رژیم غذایی مدیترانه ای است، تاثیر شگرفی بر سلامتی دارد. به نظر می رسد روغن زیتون به تنهایی مفیدتر و سالم تر از میوه، سبزیجات و چربی های اشباع حیوانی است.

در این مطالعه، گروهی از موش ها تحت رژیم غذایی غنی از روغن زیتون و گروه دیگر بدون این ماده غذایی مورد بررسی قرار گرفتند.

بعد از 9 تا 12 ماه، گروهی که روغن زیتون مصرف می کردند در آزمون های طراحی شده برای ارزیابی حافظه عملکردی، حافظه فضایی و توانایی های یادگیری به طور قابل ملاحظه ای بهتر عمل کردند.

موضوع قابل توجه دیگر حفظ ارتباط بین سلول های عصبی و افزایش فعالیت اتوفاژی و در نهایت کاهش تولید پلاک های آمیلوئید و پروتئین های تاو در این گروه از موش ها بوده است.

استاد گروه فارماکولوژی و میکروبیولوژی دانشگاه تمپل در این خصوص اظهار داشت: «این نتایج کشف بسیار مهمی است زیرا افزایش اتوفازی در سلول های مغز باعث حفظ ارتباطات بین سلولی و حافظه می شود».

وی تصریح کرد: «حدس می زنیم کاهش اتوفاژی نشانه ای از آغاز بیماری آلزایمر باشد».

منبع: Sciencedaily 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.