خلاصی دایمی از شر موهای زاید ؛ آیا ممکن است؟

28

 

” الهام گلشن ” عضو انجمن لیزر ایران  در گفتگو با خبرنگار طبیب من گفت: پیش از انجام لیزر، پزشک بیمار را از نظر وجود یا عدم بیماری هایی مانند مشکلات هورمونی ،کیست تخمدان و غیره با انجام سونوگرافی و آزمایش بررسی می کند.لازم است که بیمار حداقل به مدت یک هفته پیش و پس از انجام لیزر ، از سولاریوم و حمام آفتاب خودداری کند و یک الی دو روز پیش از آن موهای مورد هدف در لیزر را شیو کند.

وی تصریح کرد : زنان باردار و افراد دارای بیماری های پوستی از جمله مواردی هستند که انجام لیزر برای آنها منع شده است.

گلشن ادامه داد: دستگاه لیزر باید دارای مجوز از سازمان غذا و داروی امریکا یا اروپا و تاییدیه وزارت بهداشت باشد که در غیر این صورت دستگاه غیر مجاز ممکن است در آینده باعث بیماری های پوستی و سرطان در بیمار شود.

عضو انجمن لیزر ایران با اشاره به اینکه ادعای از بین رفتن کامل موها توسط لیزر، ادعای کاملا نادرستی است، اظهار داشت : 70 درصد موهای زاید با انجام لیزر از بین می روند اما 30 درصد آنها باقی می مانند که شامل موهای نازک و کرکی هستند. بنابراین لازم است که بیمار بین هر 6ماه تا یک سال عمل لیزررا تکرار کند تا موهای ضخیم از بین رفته و تنها موهای کرکی باقی بمانند.

وی ابراز داشت :از میان دستگاه هایی که مناسب پوست ایرانی هستند، می توان به  دایود، IPL، E-light اشاره کرد اما توجه داشته باشید که دستگاه الکس مناسب پوست ایرانی نبوده و مختص پوست های خیلی سفید و اروپایی است و استفاده از آن برای پوست های ایرانی اثربخش نبوده و حتی بالعکس موجب افزایش رشد موهای زاید می شود.

وی در پایان اشاره کرد : در بسیاری از مراکز، عمل لیزر توسط اپراتور انجام می شود و اگر درجه دستگاه به خوبی تنظیم نشده باشد و یا از دستگاه مناسب پوست فرد استفاده نشده باشد، ممکن است باعث عوارضی مانند سوختگی پوست و به تبع آن لک پایدار شود، بنابراین بهتر است عمل لیزر توسط پزشک انجام شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.