از صفر تا صد«لیزر موهای زائد»خبردار شوید

113

درمان میگرن در کلینیک آرامش

الهام گلشن عضو انجمن لیزر ایران در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اظهار کرد: خانم هایی که قصد لیزر دارند باید با انجام سونوگرافی و آزمایش های مختلف پزشکی قبل از انجام لیزر از مشکلات هورمونی و کیست تخمدان مطلع می شوند و ضروری است بیمار یک هفته قبل و بعد عمل لیزر از رفتن به سولاریوم یا حمام اجتناب کند.

گلشن ادامه داد: دستگاه لیزر باید دارای مجوز از سازمان غذا و داروی آمریکا یا اروپا و همچنین تاییدیه وزارت بهداشت باشد که در غیر این صورت ممکن است فرد دچار بیماری های پوستی و حتی سرطان شود.

عضو انجمن لیزر ایران با اشاره به اینکه ادعای از بین رفتن کامل موها توسط لیزر، صحت ندارد، افزود: 70 درصد موهای زائد با انجام لیزر از بین می روند اما 30 درصد موهای نازک و کرکی باقی می مانند به همین علت ضرورت دارد بیمار هر شش ماه یکبار این عمل را انجام دهد.

وی عنوان کرد: از میان دستگاه هایی که مناسب پوست ایرانی هستند، می توان به دایود، IPL، E-light اشاره کرد اما باید درنظر گرفت که دستگاه الکس مناسب پوست ایرانی ها نبوده و بیشتر برای مردم اروپا مفید است و استفاده از آن سبب رشد بیشتر موهای زائد می شود.

وی بیان کرد: زنان باردار و افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند باید از انجام عمل لیزر پرهیز کنند.

وی در پایان اشاره کرد : در بسیاری از مراکز، عمل لیزر توسط اپراتور انجام می شود و اگر درجه دستگاه به خوبی تنظیم نشده باشد ممکن است باعث عوارضی مانند سوختگی پوست و ایجاد لک های پایدار شود.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.