طبیب من

کد خبر: 6237
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۴ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۰:۳۳
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از نظارت های بهداشتی بر آب، فاضلاب و پسماند و مواد غذایی در شناگاه ها، به خصوص در دریای شمال کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از وبدا، خسرو صادق نیت رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص نظارت بر اماکن و محیط های تفریحی از جمله شناگاه ها در ایام عید فطر گفت: در این رابطه جلساتی را در تهران با حضور مسئولان وزارت کشور، شهرداری، سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت نیرو، هلال احمر و اورژانس برگزار کردیم، تا شناگاه ها مخصوصا در شمال کشور که در ایام تعطیل و اعیاد مورد استقبال مردم است، از نظر بهداشت و سلامت مورد توجه ویژه و نظارت قرار گیرند .

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با بیان اینکه نتایج اقدامات و نظارت هایی که در راستای سالم سازی و بهداشت شناگاه ها درپیش گرفته می شود، در درازمدت قابل مشاهده است، تصریح کرد: بحث شناگاه ها با محوریت وزارت کشور انجام می شود. لذا وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی نیز این اماکن را از حیث بهداشت آب و فاضلاب، پسماند و مواد غذایی مورد پایش و ارزیابی قرار می دهد.

صادق نیت در عین حال به فعالیتهای این مرکز در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در ایام ماه مبارک رمضان، نظارت های مرتبی بر مراکز تهیه غذا و رستوران ها داشتیم، نظارت های ویژه ای نیز بر مراکز تهیه غذاهای مخصوص ماه رمضان مانند، زولبیا و بامیه و آش و حلیم، در دستور کار داشته و به اجرا رساندیم.

وی ادامه داد: ساعات نظارت بر اماکن و رستوران ها نیز علاوه بر وقت اداری به ساعات عصر و شب افزایش پیدا کرد تا بتوان موارد تخلف را به خوبی شناسایی کرد.

انتهای پیام/