نظارت بهداشتی بر اماکن تفریحی و شناگاه ها

21

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از وبدا، خسرو صادق نیت رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص نظارت بر اماکن و محیط های تفریحی از جمله شناگاه ها در ایام عید فطر گفت: در این رابطه جلساتی را در تهران با حضور مسئولان وزارت کشور، شهرداری، سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت نیرو، هلال احمر و اورژانس برگزار کردیم، تا شناگاه ها مخصوصا در شمال کشور که در ایام تعطیل و اعیاد مورد استقبال مردم است، از نظر بهداشت و سلامت مورد توجه ویژه و نظارت قرار گیرند .

درمان میگرن در کلینیک آرامش

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با بیان اینکه نتایج اقدامات و نظارت هایی که در راستای سالم سازی و بهداشت شناگاه ها درپیش گرفته می شود، در درازمدت قابل مشاهده است، تصریح کرد: بحث شناگاه ها با محوریت وزارت کشور انجام می شود. لذا وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی نیز این اماکن را از حیث بهداشت آب و فاضلاب، پسماند و مواد غذایی مورد پایش و ارزیابی قرار می دهد.

صادق نیت در عین حال به فعالیتهای این مرکز در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در ایام ماه مبارک رمضان، نظارت های مرتبی بر مراکز تهیه غذا و رستوران ها داشتیم، نظارت های ویژه ای نیز بر مراکز تهیه غذاهای مخصوص ماه رمضان مانند، زولبیا و بامیه و آش و حلیم، در دستور کار داشته و به اجرا رساندیم.

وی ادامه داد: ساعات نظارت بر اماکن و رستوران ها نیز علاوه بر وقت اداری به ساعات عصر و شب افزایش پیدا کرد تا بتوان موارد تخلف را به خوبی شناسایی کرد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.