همكاری آزمایشگاه مرجع سلامت با سازمان جهانی بهداشت برای ششمین بار متوالی

34

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از وبدا، سيامك سميعی، مديركل آزمايشگاه های مرجع سلامت وزارت بهداشت در تشریح فعالیت های آزمایشگاه مرجع سلامت تحت عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت گفت: اجرا و توسعه برنامه ارزیابی خارجی کیفیت برای آزمایشگاه های بهداشتی کشورهای منطقه از جمله فعاليت های آزمایشگاه مرجع سلامت است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی گفت: ارائه آموزش های علمی و تخصصی در ارتباط با استانداردهای آزمایشگاهی و الزامات نظام مدیریت کیفیت در آزمایشگاه پزشکی و مهارت آزمایی هدف ديگری است كه در آزمایشگاههای مرجع سلامت دنبال می شود.

سميعی پشتیبانی از کشورهای متقاضی منطقه از طریق کمک به تدوین استانداردهای منطقه ای مطابق با دستورالعملها و راهنماهای سازمان جهانی بهداشت را فعاليت ديگر اين همكاری ها عنوان كرد و گفت: به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه با کشورهای منطقه برای کسب اطمینان از کیفیت کیت ها و تجهیزات آزمایشگاه پزشکی قبل و بعد از ورود به بازار مصرف اهميت زيادی دارد كه از بركات روابط بين المللی محسوب مي شود.

مديركل آزمايشگاه هاي مرجع سلامت وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: استمرار اقدامات ملی در حوزه الزامات ایمنی زیستی و مدیریت بیوریسک در راستای مقررات بین المللی بهداشت(IHR) و عضویت فعال در شبکه های آزمایشگاهی منطقه ای و بین المللی با هدف ترویج کیفیت خدمات آزمایشگاهی و ارتقای بهداشت جهانی نيز در راستای همين تعامل حاصل می شود.

وی عنوان کرد: برجسته کردن اهمیت بیماری های غیرواگیر در برنامه های کشوری با تاکید بر دیابت و برنامه های کنترل سرطان، هدفی است كه با تداوم تلاش ها و تجارب بين المللی موفقيت بيشتری كسب خواهد كرد.

سميعی یادآور شد: آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که بالاترين نهاد سياستگذار در نظام آزمايشگاههای پزشکی کشور است، تنها مرکز همکار آزمایشگاهی سازمان جهانی بهداشت در منطقه خاورمیانه شرقی است و همکاری های آن با مسئولان آزمایشگاهی سازمان جهانی بهداشت در تدوین راهنمای استقرار گام به گام نظام مدیریت کیفیت و تهیه چهارچوب راهبردی برای تقویت خدمات آزمایشگاه های سلامت موثر بوده است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.