امکان احیای کامل قلب با پمپاژ مصنوعی

46

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ پمپ مصنوعی قلب که قرار است مشکل کمبود قلب اهدایی را حل کند، یک گام به استفاده از سوی بیماران قلبی نزدیکتر شده است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

این پمپ که در موسسه علوم طبیعی دانشگاه «سوان سی» تولید شده، در اواخر سال 2018 وارد مرحله آزمایش در کلینیک شده و دو سال بعد به مرحله استفاده عمومی خواهد رسید.

این پمپ مصنوعی را در بخشی از قلب که از کار می افتد، قرار می دهند و تا حدود 10 سال برای فرد کار می کند.

طبق گفته «استوارت مک کانچی» مسئول تیم توسعه، این پمپ پیشرفته ترین پمپ در نوع خود است.

وی افزود: «این پمپ قلب برای گروه هایی از مردم است که حسابی با بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند. تعداد این افراد در سراسر جهان به میلیون ها نفر می رسد. این ابزار اولین پمپ قلبی محسوب می‌شود که به آرامی خونی را که قرار است به گردش در بیاید، پمپ می کند و به هیچ وجه به خون آسیب نمی رساند».

او در مورد تفاوت این پمپ با پمپ های قبلی گفت: «قبلا پمپ هایی ساخته شده اند که به خون آسیب می رسانند به طوری که پیوند آن ها بر روی قلب نتیجه نداده است. کارایی این نوع پمپ ها سال هاست که به اثبات رسیده است اما مشکل این بوده که نمی توانستند خون را به آرامی به گردش در بیاورند و به گلبول های قرمز یا سفید یا پروتئین های خون آسیب می رساندند».

این پمپ ها، به دستگاه های کمک کننده بطن چپ یا VAD معروف اند.

به گفته این مرکز پژوهشی 5 درصد تمام مرگ و میرها در انگلستان بر اثر نارسایی قلب اتفاق می افتد که حدود 60 هزار نفر را درگیر می‌کند.

«مک کانچی» عنوان کرد: «اگر ما بتوانیم نشان دهیم که عوارض جانبی این پمپ ها کاهش یافته، مردم آن را به گونه می‌پذیرند که انگار بخشی از بدن خودشان است. بنابراین، مردم پس از عمل نیاز نخواهند داشت برای بهبود عوارض جانبی به بیمارستان مراجعه کنند».

وی یادآور شد: «به طور کلی فایده ای که بیماران از این پمپ های مصنوعی قلب خواهند برد، در برابر هزینه ای می کنند، بسیار قابل توجه خواهد بود».

منبع: BBC

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.