طبیب من

کد خبر: 6326
تاریخ انتشار: ۵ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۸:۰۸
بر اساس جدیدترین تحقیقات علمی-پزشکی؛
3 راهکار موثر برای جلوگیری از بیماری های ذهنی و اختلال‌های عملکرد مغز از قبیل آلزایمر و زوال عقل وجود دارد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ طبق نتایج آخرین تحقیقات با انجام سه کار ساده می‌توان جلوی پیشرفت بیماری‌های زوال عقل را گرفت.
به گزارش یو اس ای تودی، این نتایج که توسط آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی منتشر شده، نشان می‌دهد با انجام تمرینات فکری، افزایش فعالیت بدنی و تنظیم فشارخون می‌توان جلوی بروز اختلالات زوال عقل و کاهش سطح هشیاری را گرفت.

این توصیه ها شبیه راهکارهایی است که موسسه آلزایمر، ۲ سال قبل برای جلوگیری از آلزایمر معرفی کرده بود. راهکارهای این موسسه یکی افزایش فعالیت بدنی و دیگری حفظ سلامت قلب و عروق بود.

آقای «دان بلیزر» سرپرست تیم پژوهشی در این باره گفت: «آنچه برای سلامت قلب مفید است، در سلامت مغز هم تاثیر دارد. بنابراین ورزش و کنترل فشار خون در سلامت مغز نقش موثری ایفا می‌کند».

در کنار فعالیت بدنی و کنترل فشار خون، اخیرا به تمرینات فکری نیز به عنوان ابزاری موثر برای کنترل بیماری زوال عقل توجه زیادی شده است.

تمرینات فکری شامل آن برنامه هایی می شوند که به منظور ارتقای مهارت حل مسأله، حافظه، سرعت تجزیه و تحلیل و قدرت استدلال طراحی شده اند. تحقیقات قبلی نشان داده، افرادی که این تمرینات را انجام داده اند، تا حدودی بهبود یافته اند اما باید در این زمینه تحقیقات بیشتر صورت گیرد.

آقای «کیث فارگو» مسئول بخش تحقیقات موسسه آلزایمر تاکید کرد: «شما می توانید برای ارتقای سلامت ذهنی و کاهش خطر بروز بیماری زوال عقل کارهایی انجام دهید. در واقع سلامت ذهنی و فکری بستگی زیادی به اقدامات و سبک زندگی افراد دارد».

منبع: WOMANISTA

انتهای پیام/