تخلیه فوری درد با فشار دادن «چشم سوم» + آموزش

42

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «افعال طب سنتی»؛ طب سنتی چین به واسطه روش های فشاردرمانی اش شهرت دارد و مردم چین قرن هاست که از این روش های درمانی بهره می برند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

این روش فشار درمانی شامل فشار وارد کردن به کمک سوزن بر نقاطی است که در کانال های انرژی موجود در بدن ما قرار دارند. این فشارها به منظور افزایش آرامش و درمان بیماری ها انجام می شود. این نقاط در بیش از 400 محل بر روی بدن ما یافت می شوند.

12 کانال انرژی اصلی در بدن ما وجود دارد که انرژی حیاتی بدن که در زبان چینی به آن «چی» گفته می‌شود، در آن ها جریان دارد. این کانال‌های انرژی اندام های مختلف بدن را به هم مرتبط می کنند و به گونه ای یک سیستم ارتباطی را در سرتاسر بدن تشکیل می دهند. اگر یک یا تعداد بیشتری از این کانال ها دچار عدم تعادل یا انسداد شوند، شاهد یک بیماری خواهیم بود.

حال در این مطلب می‌خواهیم یکی از حساس‌ترین نقاط صورت را برای فشاردرمانی خانگی معرفی کنیم به طوری که اگر آن را به مدت 45 ثانیه فشار دهید، تنش عضلات شما کاهش یافته، سیستم گردش خون بدنتان بهتر کار می‌کند و همچنین ترشح اندورفین (نوعی انتقال‌دهنده عصبی در مغز) تحریک می‌شود.

طبق نتایج تحقیقات متعدد، این روش درمانی ثانویه می تواند برای کاهش درد بسیار موثر واقع شود.

روال فشار درمانی در این روش به این ترتیب است که تنها چند ثانیه تا چند دقیقه باید فشار متوسطی به این نقطه وارد و سپس رها کنید. هنگام اعمال فشار بر روی این نقاط نفس های آرام و عمیق بکشید تا نتایج بهتری بگیرید.

این روش که «فشاردرمانی روی نقطه چشم سوم» نیز نام دارد، جهت کاهش سطح استرس، رفع سردردهای مزمن، تقویت حافظه، آرامش ذهنی و آرامش چشم بسیار سودمند است، ضمن اینکه به شما در درمان دردهای مربوط به سینوس ها کمک می کند. این نقطه همچنین برای تنظیم تعادل روحی و احساسی کاربرد دارد.

گفتنی است؛ چشم سوم بالای بینی و بین ابروان شما قرار دارد. برای کسب نتایج بهتر، چشمان خود را ببندید، به آرامی با انگشت وسط خود این نقطه را از چند ثانیه تا چند دقیقه فشار دهید و سپس رها کنید. این کار را چندین بار در طول هفته انجام دهید.

منبع: Worldtruth

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.